Avatar uživatele
Pokročilý

Proč začaly celosvětové protesty proti rasismu?

Je plno věcí, které v souvislosti s tímto nechápu, ale tahle je asi ta hlavní. Demonstrace a různé nepokoje začaly po smrti G. Floyda, kterého zabil policista při zatýkání. Vzešla z toho vlna nespokojenosti, které ”vedou odboj” proti policejní brutalitě a hlavně proti rasismu. O co jde s tím rasismem? Jako ten policista byl vůl, o tom žádná, neměl mu při zatýkání klečet na krku a ještě tak dlouho, ALE nezatýkali ho proto, že byl černý a ani ho nezabil proto že by byl černý.
Nenazýval bych to demonstracemi, ale anarchií a využití příležitosti pro rebélie, plundrování, které se zvrhla k hanobení památek, osobností, k loupežím, brutalitě ze strany lůzy. A lůza a ovlivnitelní lidé se vždycky přidají, takže se to rozmůže po celém světě. Jdou takříkajíc s vlnou. Ale fakt, proč to začalo jako, že to byl rasistický čin. Vůbec nikde se nepsalo, že by to všechno proti Floydovi bylo proto, že byl černý. Zatýkali ho proto, že postupoval nezákoně, platil padělanou bankovkou, nemluvě o tom, že měl už nějaké ty opletačky se zákonem a nebylo jich málo. Při samotném zzatýkání prý byl pod vlivem omamných látek a to nejen alkoholu a policistům kladl odpor. Byl to zločinec se vším všudy. To, že je ten policista naprostý vůl je vedlejší.

I film, ve kterém nehraje černoch je rasistický, i když je třeba historický. Dnes už dokonce tam musí být obsazeni obezní lidé, bezpohlavní, homosexuálové, a kdoví co ještě, jnak by to bylo rasistické vůči nim. I když to docela postrádá logiku.
Chápu to tak, že je to všechno zveličováno. I s tím Floydem a jen se využilo situace. Myslím, že kdyby se celá situace odehrála stejně, ale na místě Floyda by byl nějaký běloch, tak by z toho takový humbuk nebyl.
#Blacklivesmatter, které se teď všude objevuje bych pozměnil jen na livesmatter.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Jak víš že ho zabil? Zatím byl jen obviněn. Floyd byl feťák, který se vzpouzel a byl pod kokainem. Jak víš že kokain nebyl příčinou smrti? Nevěř bulváru, neni vše tak jak píší.


Avatar uživatele
Zlatý

V Evropě ty protesty začaly tuším v sobotu, a to ve Velké Británii a Německu. Já si myslím, že určitý rasistický podtext tam asi byl a ani se těm policajtům nedivím, že jsou tak brutální (i když to neschvaluju). Mají tam s tou černou kriminalitou obrovské problémy, nebral bych ani jednoho černého grázla výměnou za všechny Cikány a Araby u nás. Proto se takové případy v USA opakují s železnou pravidelností (proto ty vlny protestů) a zůstane to tak, dokud každý hajzlík, ať u černý nebo bílý nebude za katrem.


Avatar uživatele
Registrovaný

Myslím, že jsou to úmyslně vyvolané nepokoje za účelem přenést pozornost nebo vyvolat strach. Podle mě vůbec nejde o jedno zabití a rasismus. Oboje je tu celou naši věčnost a naajednouuu se to začlo řešit.. můj názor


Avatar uživatele
Zlatý

Nějaký rasismus je jen zástěrka.Hlavním cílem je odstranit amerického prezidenta a zastrašit konzervativní část amerických voličů.


Avatar uživatele
Bronzový

Když barevný v USA zabije policistu proběhne krátká zpráva a jede se dál bez protestů.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

Zvidatel

Drap, jako to je pravda, a že byl Floys feťak je známo, ale nemyslím, že klečet mu na krku cca 8 minut bylo něčemu prospěšné.
Ale to, že ho zabil samozřejmě není jisté.
Ale napsal jsem to proto, že i kdyby ho zabil, což je nasnadě, tak to nebylo proto, že by byl černý.

Avatar uživatele
Zlatý

Drap

Zakleknutí zatýkaného, který se nechce nechat dobrovolně , je běžným postupem u většiny policií ve světě, včetně té naši. A myslím že ve státě kde je 400 milionů registrovaných zbraní a spousta neregistrovaných mně to vůbec nepřekvapuje. Všichni ti policisté mají oprávněné obavy o svůj život a rádi by šli po skončení směny domů a ne skončit na márách vinou feťáka, nebo jiného pošahance.

Avatar uživatele
Pokročilý

Zvidatel

Zakleknutím na KRKU, když už je navíc svázaný a po tak dlouhou doby, kdy navíc opakovatelně říká, že nemůže dýchat a pak na něm stále klečet, i když už se nehýbe a je v bezvědomí nebo možná po smrti?
Jinak bych souhlasil i stím, že někdy jsou i trochu tvrdší metody potřeba, obzvlášť, když se někdo vzpouzí, ale tohoto policistu bych neobhajoval.

Avatar uživatele
Pokročilý

Zvidatel

Tahle to alespoň vystihla. https://cnn.iprima.cz/…

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 6078
Zlatý led 3213
Zlatý annas 2815
Zlatý hanulka11 2783
Zlatý briketka10 2508
Zlatý Kepler 2456
Zlatý marci1 2080
Zlatý quentos 1784
Zlatý mosoj 1630
Zlatý iceT 1619

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.