Lgee

Proč nejsou za krádež vyšší tresty?

Pokud někdo ukradne v supermarketu zboží v ceně 10000,– Kč například tak jde do vězení na 4 roky
Pokud někdo ukradne mobil ze skříňky za 5070,– tak jde na dva roky

Neměly by být krádeže vice trestané pokud se jedna o krádež člověk naproti tomu super,hypermarkety maji peněz prakticky nekonečno takže tam by se to nemělo řešit tak tvrdě.

--

Proč za krádež nejsou větší tresty?

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Přece existuje trestní zákoník. Podle zákonů uvedených v něm se posuzuje, co je trestný čin a jak je závažný v souladu se zákonem se pachateli po zvážení uloží trest

Pokud někdo něco ukradne, nezáleží na tom, zda něco zcizil soukromníkovi či organizaci.

Vy se domníváte, že v supermarketech se může krást? Možná pro market není ztráta tak bolestivé,. jako když zloděj okrade jedince, ale stále je to krádež, nemorální jednání. Obohacuje se tím, co patří jinému.

Krádež je stále krádež.

Další odpovědi
Edison

Říká ti něco pojem rovnosti před zákonem? Je tedy jedno, komu byla škoda způsobena. Všichni poškození mají stejná práva. Nelze rozlišovat podle toho kdo má jinak víc peněz. To by pak majetkové tresty provedené vůči státu neměly být trestány jako vůbec?

zjentek

Ale no tak… Dva roky natvrdo za krádež mobilu v pohodě stačí.

Navážu na Edisona a doplním, že majetkové trestné činy státu vůči občanovi by mohly být FAKT trestány výše, než obráceně, protože „rovnost“ zde dneska jaksi nefunguje.

aliendrone

Nevím v jakém státě žiješ, ale…

  1. Uvědom si, že kdyby se dávaly 2 roky natvrdo (minimum) tak v tu ránu je půl národa v báni. A KDO to zaplatí, ty snad? ;) :D :D
  2. Dle mých zkušeností to je JINAK:
  • za 10 000Kč podmínka, v případě recidivy i basa.
  • za 10 000 000 se ti nic nestane
  • za 10 000 000 00­0 dostaneš státní vyznamenání od prezidenta! ;) :D :D

elkon

Upozorni některého poslance PČR, ať s tím něco udělají.

ivzez

Lgee,

podle mne byste se svým „právním (po)vědomím“ vůbec neměl
„chlubit“. Za nájemnou vraždu byste tresty snížil, za krádež zvýšil.
Neměly by podle Vás být stejně vysoké?

K otázce: Ne, neměly by se zvýšit.
A jestli něco zvýšit, pak spíše postih pro zaměstnance, který cenný předmět nedal do úschovy, ale zanechal jej na nevhodném místě.

Edison

Lgee, to jako že za krádež by byl odpovědný majitel? To si jako děláš srandu? V důsledku bys tak omezil svobodu. Svobodu nechat něco volně beze strachu ležet, zatímco ten kdo by takovou věc ukradl by byl více chráněn. No to fak neeeee… Asi jsem jinak vychovanej, ale co mi nepatří, na to prostě nesahám ani na ulici.

Lgee

Annas – ano je to nemorální, ale mnohonásobně méně než ukrást někomu mobil ze skříňky.

ivzez

Nemáte pravdu, krádež je vždycky krádež.
A zaměstnanec nemá mobil dávat do skříňky.

Opravdu byste si měl udělat jasno v tom, co je
krádež, co vražda a co nájemná vražda.

Lgee

A kam by se měl dávat když ho člověk nechce mít u sebe zamčená skříňka se otevřít nedá údajně ale není to pravda.

Edison

Zjentku, takže to, že nefunguje rovnost před zákonem, tak tu nerovnost převrátíme a zavedeme jinou? Nebo ji zvýrazníme? No to snad nemyslíš vážně, že ne.

zjentek

Spravedlnost nefunguje. Čili nevidím důvod, proč nerovnost nepřevrátit, tedy nezavést TU OPAČNOU, nepočkat nějaký čas a neověřit si tímto způsobem, zda NÁHODOU takto nezačne rovnost mezi státem a občanem spravedlivě pracovat.

Edison

Aha, chcípla mi koza, tak ať sousedovi chcípnou dvě? Nechápu tenhle přístup. Takhle argumentujou hlavně lumpové: Tamten krad, tak já přece můžu taky… Hele tohle fakt neeee…

zjentek

Nic jsi nepochopil. Sousedi si musí být rovni. Stát, jako právní subjekt (nebo co to tady je, bo už se v tom bordelu ztrácím), může být trestán jinak, proč ne. Nebo jinak- právnická osoba by mohla a možná i měla být trestána na vyšších rovinách trestu. Vysvětlovat vidinu nebudeme. Právnická osoba není bytost- nemůže uvažovat způsobem „Tamten krad, tak já přece můžu taky…“. Ale lumpa, který tak uvažuje, můžeš lehce připravit o zahrádku špíny, v níž si své podlé jednání BEZTRESTNĚ pěstuje.

Lgee

Myslím pokud je škoda způsobena člověku (je jedno kolik má peněz) tak to má být trestáno přísněji naproti tomu když někdo způsobí škodu ve firmě.

Pepa25

Že okradení boháče není špatné (nebo je „méně špatné“) si myslí jen komunisté a anarchisté. Vy patříte do které skupiny?

ivzez

Do které skupiny patřil Jánošík?

Edison

Komunistický anarchista? 😁