Marty Koller

Proč za komunistů, když děti nechtěli jíst, tak je rodiče mlátili, a v dnešní době to berou, jako že trpí anorexií?

Nejlepší odpověď
Drap

Tebe mlátili? Jak vidět, tak asi málo.

Další odpovědi
Dochy

Kecy
Tedy to spojení – mlácení za odmítnutí jídla vs. anorexie

Lidi brali jakékoli jídlo za boží dar, který se neodmítá. Zkrátka vycepováni z dob nouze, že každé jídlo je dobré a plýtvat jídlem hloupé. Že to někteří brali až příliš vážně je fakt. A že to na děti nemělo zrovna nejlepší efekt to je taky fakt. Cpát jim tenhle názor v době kdy je očividně nadbytek a cpát jim něco co nedokáží pozřít se slovy „co by za to dali děti v Africe“ byla jasná blbost.

Anorexie není o tom, že někdo nedokáže pozřít dušenou houbu nebo flaxu. Jde o psychický problém.

JežíšKristus

Myslím, že si dnešní rodiče nemyslí, že dítě hned trpí anorexií, pokud nechce jíst. Nicméně změna je v tom, že bylo prokázáno, že je anorexie skutečná diagnóza, a že mlácení dětí nemá kýžený efekt.
Lidé za socíku měli předpotopní názory, věřili, že jim úrodu ničí americká mandelinka bramborová, měli v práci cedule upozorňující na „americké agresory“, a nepodporovali stejnopohlavní manželství. Komické, že?

led

Príčiny odmietania stravy sú rôzne.
1 – Myslíte si, že rodičia, ktorí „mlátili deti“, keď nechceli jesť (z rôznych dôvodov) bol výdobytok komunizmu? Nie. Aj v predchádzajúcich časoch, aj v časoch pred Kristom, aj v dnešných časoch sa niekoľko takýchto rodičov nájde. Ale v žiadnom prípade nemožno písať, akoby takéto správanie bolo všeobecným pravidlom.
2 – Anorexia je druh psychickej choroby.
Nemožno ju zamieňať detským protestom, trucovitým odmietaním jedla.
3 – Komická odpoveď užívateľa JK, hlavne jej druhá časť jasne ukazuje jeho absolútnu neznalosť života v socializme. Prirodzene, keď svoje znalosti čerpá z Blesku a podobnej „odbornej“ literatúry.