Proč z některých stromů vytekla smůla, i když stromy nemají viditelné poškození na kůře?

vyditelné = viditelné.

Nejlepší odpověď
annas

V zahrádkářském fóru se uvádí, že

„pricina je vraj neznama. Moze to byt nedostatok stopovych prvkov, ale aj prilis vela plodov a vycerpanie stromu. Nieco stromu chyba. Moze to byt aj vysledok choroby ci poranenia.“

https://www.zah­rada.cz/forum/tres­ne-a-visne/smula-vytekajici-z-kmene-175591/?kotva=smula-vytekajici-z-kmene-175839

Další odpovědi
ivzez

Možná je to poškození schované pod smůlou.

zjentek

Některé věci se v přírodě dějí jen tak. Smůla znenadání pramení také z některých hranolů na mý dřevostavbě, po třech letech její existence. Přitom jde o hranoly KVH. Že by počasí? Anebo prostě smolný rok? Asi si můžu vybrat. ;)