Kelt

Proč York není tak známý jako New York?

Vybral jsem jeden příklad z mnoha. I když podrobně neznám historii osídlení Ameriky, je zřejmé, že v nové zemi volili jména měst podle původní vlasti, tedy York v Anglii a New York v Americe. Vím, že byl nějaké šlechtic z Yorku, jinak se neuvádí ve srovnání s New Yorkem. Proč York není tak známý? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Možná kvůli tomu, že New York je nejen město, ale také stát ležící na východním pobřeží USA. Stát je zejména díky městu New York považován za kulturní a finanční centrum země. NY byl prvním hlavním městem.

Takže je známější než mnohem starší anglický York. Možná už většina lidí zapomněla, že velký počet míst ve Spojených státech bylol pojmenované nejen podle měst v Anglii, ale i podle anglických osadníků a průzkumníků aj.

Města mají často předponu „nový“; Například NY, největší město v USA, dobyli v roce 1664 Angličané a přejmenovali je na New York na počest pozdějšího krále Jakuba II., tehdy prince z Yorku a Albany.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_pla­ces_in_the_Uni­ted_States_na­med_after_pla­ces_in_England

„Anglický York byl po celý středověk jedním z nejvýznamnějších měst v Anglii a jeho relativní význam poklesl až s příchodem průmyslové revoluce.“
I když jde o historické město, zřejmě za centrum všeho dění se považuje Londýn.
http://www.za­jezdydoanglie­.cz/katalog/y­ork/

Ještě jsem zapomněla na 11. září 2001. Teroristické útoky, takže o NY se mluvilo a stále mluví či píše víc než o Yorku.

Další odpovědi
MobilManiak

Protože York má 140 000 obyva­tel,tedy není nijak zvlášť velký. New York je největší město v USA, proto.