Justin1

Proč nazýváme kameru v notebooku webkamerou?

Proč nazýváme kameru v notebooku webkamerou? Kameru obvykle používáme na jiné věci než na dodávání obrázků na webové stránky.
--

Proč webkamera?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď
Schluker

Protoze se primarne pouzivala a stale pouziva pro komunikaci pres web.

Další odpovědi
Vojta24

protože pro mnohé se taková kamera stala nástrojem komunikace přes online webové chaty podporující mimo jiné i video přenos. Proto ten „web“, že se kamery ale používají i mimo web je samozřejmě pravda, zeřejmě ale v daleko menší míře. Třeba i nástroje pro týmovou komunikaci jako je Google Meet – které se hodně používají v éře covidu pro dálkové porady jsou vlastně webové viz http://meet.go­oge.com a proto webkamery. Samozřejmě ale pokud chceš, klidně tomu říkej prostě jen kamera a rozhodně tím nic nezkazíš. Potíž je v tom, že kamera je dost široký pojem a někdo třeba hned na první dobrou nepochopí jaký typ kamery máš na mysli.

Kepler

Je to dobré, když třeba s někým mluvíš přes Skype a můžeš tomu na druhém konci něco ukázat. Vím o osobě, která si povídala se synem v USA, která měla kameru, která se za ní sama natáčela, i když třeba luxovala. No a mohli tlachat jak dlouho chtěli a zadarmo.