Proč vzniknou čtyři nové úřady? První dva jsou podle koaliční dohody.

  1. Dozorový orgán pro zdravotní pojištění
  2. Regulační úřad železniční dopravy
  3. Generálního ředitelství státní správy
  4. Nové ministerské místo – ministr bez portfeje pro vědu a výzkum

Nejlepší odpověď
Rabi7

Ministry bez portfeje sem nepochopil nikdy. Teda pochopil, nedostatek „korejtek“

Další odpovědi
bolak

a už se dohodly? koaly?

Jikra

Protože úřadů není nikdy dost a nejen že školy chrlí mraky nových potencionálních úředníku ale spousta těch starých (a tím nemyslím věkově) je na pracáku.

Bur - lesky

Když si představíš, že VZP utratila necelé 3 miliardy na rekonstrukci svého sídla a za nepochopitelné odměny pro šéfy svého resortu, není úplně od věci platit za kontrolní orgán. I kdyby byl jeho rozpočet milion korun na měsíc, mohl by úřadovat 2 volební období. Otázka je co přinese. Ale naděje umírá poslední. O ztrátách na železnici nemluvě. A nakonec ministr pro vědu a výzkum by měl být spíš manažer, který se postará o zvýšení rozpočtu v této oblasti. A to je nutné. Vědce máme velmi šikovné a v současnosti je jejich přínos velice opomíjen. Jediné co nechápu je 3.bod.