Avatar uživatele
huxa

Proč vždy začnu po jedné štamprli pálenky škytat? co by proti tomu mohlo pomoci? další štamprla bohužel nepomáhá :(

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pájo před 4216 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

zapij sklenkou vody -přejde to

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Pájo Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marijakes

Já škytám až po desáté a to už mi bývá většinou jedno a pak mám zajíištěn i odvoz. Radím nepít pálenku nebo se smířit se škytáním.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

tak zkus ne panáka ale třeba decku najednou.Já tedy po kořalce neškytám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Nezapíjej pivem, ale nealko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pájo

Ano, jak píše hanulka11… organismus při pití destilátů normálně žízní (potřebuje vodu).
Doplňuji:
Asi 60 % organismu dospělého člověka tvoří voda. Naše buňky potřebují spoustu vody, aby životně důležité chemické reakce dějící se uvnitř nich, probíhaly náležitě. Bez ohledu na to, kolik vody každý den vypijete, množství vody v organismu obvykle zůstává velmi stabilní. Je tomu tak, protože hormony působí na ledviny a krevní řečiště tak, aby udržely správnou rovnováhu.
Nejdůležitější z nich v této souvislosti je ADH neboli antidiuretický hormon. Je to sekret hypofýzy a působí na ledviny, které v důsledku jeho vlivu reabsorbují vodu. To znamená, že voda je v organismu uchována a množství, které opouští tělo v moči, je řízeno.
Alkohol inhibuje sekreci ADH, takže ledviny produkují více moči a organismus ztrácí příliš mnoho vody. Proto má alkohol dehydratační účinek na lidský organismus a vede k symptomům ‚kocoviny‘ (například pocity únavy, žízně a bolesti hlavy).

Dehydratační vlastnosti alkoholu (ethanolu) mohou být využity při konzervaci biologických exemplářů. Alkohol hubí zkázonosné mikroorganismy tím, že je dehydratuje, takže se preparáty 'nekazí
Zdroj: Dehydratační účinky alkoholu.

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

nechlastej 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví