Proč vždy stejný typ letadla (třeba A320)letí nad ČR ve stejné výšce východním směrem rychleji než západním ?

Beru v úvahu pouze letadla,která v ČR,SR,PL,SRN,AT nepřistávají (nevzletávají) a tudíž nezpomalují (nezrychlují).

Nejlepší odpověď
fcoop

Rotace planety.

Další odpovědi
annas

Otázka vložená již potřetí – viz Mosojův odkaz.

www

Sice jsem si toho nevšiml, ale nemůže to být převažujícím prouděním vzduchu ve vyšších vrstvách?
Úvaha

mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ovlivnuje-delku-letu-letadla-otaceni-zeme

baghira

Globální vzdušné proudění, které v našich zeměpisných šířkách fouká ve velkých výškách právě východním směrem.