Kelt

Proč vzdáváme čest u Hrobu neznámého vojína?

Vojín – nejnižší vojenská hodnost, ale u jeho hrobu se vzdává čest. Proč? Z které doby to pochází, kdy ten vojín padl? A je tam vůbec někdo pohřbený, nebo je to jen ako? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Hrob neznámého vojína je pocta všem vojákům, kteří ve válce padli bezejmenní, protože se je nepodařilo identifikovat.

Další odpovědi
da ny

viz. Jugar ;)
… dále:
„Moderní tradice začala po první světové válce činností Komise pro válečné hřbitovy …“
„Ostatky neznámého československého vojína byly uloženy 1. července 1922 na Staroměstské radnici. Šlo o ostatky ze hřbitova u Zborova.“
„Je tě tu třeba, vojáku od Zborova. Započal jsi dílo veliké; naším úkolem je dokončit je.“
“1.července 1922 byly v kapli Staroměstské radnice uloženy ostatky československého legionáře dopravené do jeho otčiny z vojenského hřbitova u Zborova. Československá pieta, která ještě více posílila okupací Československa v roce 1938 a která byla zcela logicky o tři roky, na rozkaz zastupujícího říšského protektora Heydricha, odstraněna....."

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hrob_nezn%C3%A1m%C3%­A9ho_voj%C3%AD­na
http://www.to­talmag.cz/val­ka/90-specialni-tema/3872-u-hrobu-neznameho-vojina.html

gecco

Nerad, ale – souhlasím s Jugarem – jde o poctu všem, kdož padli a není známa jejich identita (ano hodnost, ani jméno, ani … nic)…
___
A je úplně jedno, jestli to byl vojín a nebo generál, žena nebo muž, v podstatě není ani důležitá uniforma, v níž padl a nebo to, zda je skutečně ´tady´ pochovaný – podstatné je, že padl za oběť zhovadilému lidskému výmyslu – válce…

jáára

Neznámí vojín vyžije i z mála…
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=RtC3F3KGrpg