Shoehardt

Proč vyvolává smích situace, ve které někdo upadne, popř. se mu přihodí nějaká nehoda?

I když si stokrát říkáte, že to vlastně vůbec není směšné, stejně se smějete dále. Čím to je?

Nejlepší odpověď
Edison

Nemyslím, že by se smáli tomu neštěstí jako takovému. Kolikrát to prostě jen vypadá komicky… Jak jsem napsal do diskuse. A ani tomu, kdo se momentálně řechtá ako kůň to není příjemné.. A nestalo se vám dokonce to, že se něco nemilého tohodle typu stalo vám osobně a smáli jste se tomu a přitom vám to mohlo urvat hlavu? A když ne okamžitě, tak s odstupem času? Takže není to o neštěstí, škodolibosti, úchylce, jak tu kde kdo píše.. To jsou nesmysly… Jsou to nesmysly hodné leta těch, kdož nechápou souvislosti, mají snahy zjednodušovat až paušalizovat.. To samo osobě je známkou nevyspělosti…

Další odpovědi
Drap

Lidé jsou už zkrátka tací. Vždy je potěší lidské neštěstí

zjentek

;D Bo asi chytnul zajica!!! ;D

ten který je

Lidé kteří se smějí lidskému neštěstí jsou psychicky narušení.Existuje dokonce sexuální úchylka,kdy narušený zvrhlík pozoruje oběti autonehody a dojde u něj k vyvrcholení.

Kepler

Asi proto, že to směšně vypadá a taky díky naší škodolibosti. Když jsem viděl starší úctyhodnou paní, jak na zledovatělém chodníku tančila vteřinku kazačok, následně taška s nákupem vyletěla asi do výše 1 m nad hlavu a po dopadu na pudel jen zařvala cosi z gynekologické terminologie…No hihňal jsem se, jinak to nešlo, pomohl sebrat nákup, následoval další komentář typu ku****, já se na to vy***. To se prostě nedá 🙂

mosoj

No jsou situace a situace. Rozumný člověk rozezná kdy se lze smát a zlehčit tím třeba trapnou situaci postiženého a kdy je to morbidní!

ivzez

Nevím, proč to u někoho vyvolává smích.
Mne takové situace nikdy nerozesmály.

led

Vo veľa prípadoch je to smiech nie škodoradostný, ale naopak, je to akýsi ventil uvoľňujúci stres, uvoľňujúci pocit úľavy, že sa to nestalo práve vám a vám sa nesmejú.
Neverím tvrdeniu typu, mňa to nikdy nerozosmeje. To akoby dotyčný žil v pohodlí, v bavlnke a nepoznal skutočný život, plný nielen pohodlia a páperových duchien, ale aj nepohodlia a prekvapení

Edison

Nemyslím, že by někoho těšilo cizí neštěsí… (ne, že by takové situace neexistovaly). Ale mohu z vlastní zkušenosti říct, že když se někdy i tomu nejlepšímu kamarádovi přihodí něco nemilého, může ta situace vyvolat huronský smích… Dovedete si představit, jak „něco“ visí za oknem za ruce a bezmocně třepotá nožičkama, protože mu podjel žebřík… navíc absolutně ani nehlesne? Prostě jen třepotá těma nožičkama… Bože já myslel, že chcípnu smíchy a musel jsem se hoooodně snažit přestat, abych byl vůbec schopen vyběhnout a ten žebř mu zase podstrčit… jinak by letěl zdolů asi 4 metry… To by bez úrazu nezůstalo…

Edison

.. nebo se jiný kolega hrabe z kanálu a ukazuje svý dva dny vyfasovaný montérky rozervaný od shora dolů se slovy: „Ty montérky dneska nic nevhdržej..“ Jsem myslel, že se pochč… smíchy…