dgfdgf

Proč vyráběj čtyřmístný auta s jenom dvojíma dveřma?

Nejlepší odpověď
zjentek

Jsou celkem zbytečný, statisticky stejně v autě většinou jezdí každý sám.

Další odpovědi
cochee

O malinko menší náklady, možná o malinko větší celková tuhost karoserie, možná atraktivita pro nějaký okruh zákazníků.

aliendrone

Dodám už napsanému – zkušels rozdíl v nastupování jako řidič (ten jezdí nejčastěji kupodivu ;) :D) třeba do Citigo? Myslím tedy mezi 3 a 5 dvířkem? Hned to pochopíš, pokud máš alespoň 180cm!!

Dochy

V ceníku tuším pro Partnera, kde jsou 4. dveře volitelné, jsem viděkl cenu tuším kolem ¨10–15 tis. Takže pokud se ušetří v ceně auta 20000 za cenu trochu menšího pohodlí pro pasažéry, kteří v tom autě budou jezdit tak 1×-2× do roka, má to smysl. (samozřejmě kdo ví že bude vozit celoročně celou rodinu i s dětmi radši do těch dveří investuje a koupí rovnou pětimístné.)