Levandule

Proc vypadavaji pojistky kdyz je lednice v zasuvce?

Vcera jsem umyvala lednicku, jen tak trochu zevnitr houbickou, jako obvykle. Zniceho nic vyleteli pojistky a uz nesli nahodit. Vytahla jsem ze zasuvek vsecko krome lednicky a pojistky stale nesli nahodit. Teprve po vytazeni lednicky ze zasuvky uz slo vsecko jak ma.

Jak ale zapojim lednicku, hned pojistky vyleti. Co se stalo? Rozbila jsem neco na lednicce?

Zajimave je, ze pokud lednicku zapojim do zasuvky pres prodluzovacku tak pojistky nevyleti.

Nechapu to. A mam obavy jestli se neco nemuze stat, treba aby nevyhorela zasuvka nebo tak, protoze nevim, co s tou lednickou je. Funguje ale jak ma…

Nejlepší odpověď
Hlada

Máte tam pojistky nebo jističe? Jestli máte pojistky, tak zkontrolujte, jestli nejsou opravované a zda mají správnou hodnotu. Spálení pojistky způsobí proudový náraz při rozběhu motoru. Ten se prodlužovačkou ztlumí, protože prodlužovačka je zřejmě nekvalitní a má přechodový odpor. Myslím, že by bylo dobré, kdyby se na instalaci podíval elektrikář. Chyba může být v pojistkách i v prodlužovačce.

Další odpovědi
Elk

Okamžitě nechat prohlídnout elektrikářem, jak doporučuje Hlada! Není to sranda.

ponovotny

máte možnost to dát přes tu prodlužovačku do jiné zásuvky? pokud ano udělejte to do příchodu opraváře

elektrikář

Nejednodužší řešení je Britskou koncovku na kabelu u lednice odříznout a namontovat českou. Rozdvojky a redukce mohou přehazovat pracovni a ochraný nulový vodič. Nejspíš ti při mytí lednice natekla voda do světla nebo termostatu Nech jí otevřenou a vypnutou vyschnout případně termostat,a světlo vyfoukat opatrně fénem. Ať si nepoškodíš plasty.

ponovotny

ještě napište, jak to máte s redukcemi. Píšete, že prodlužovačka je česká. Lednice je britská a do české prodlužky používáte opačnou redukci? Kterou zásuvku máte? a jakou na prodlužovačce? http://www.za­suvky.eu/typy-zasuvek

Levandule

Hahaha no zastrcka lednice je britska, tu davam do ceske prodluzovacky, na ktere je redukce, aby sla britska zastrcka do ceske zasuvky a na zastrcce te ceske prodluzovacky mam zase opacnou redukci, aby sla ceska dat do britske zasuvky. Slozite :D

ponovotny

no ono složité by nevadilo, kdyby to nebylo problematické.
koukala jste na ty pacičky od lednice (bez redukce) a na pacičky od prodlužovačky (s nasazenou redukcí)-tedy porovnat pacičky na lednici a na redukci od prodlužovačky. U anglické krom toho, že můžou být z výroby trochu jiné, tak mohou být také ohnuté.
vyzkoušejte taky připnout tu lednici přes dva adaptéry z prodlužovačky, ale tu prodlužku vynechte- jen dejte do sebe ty adaptéry, strčte je do zdi a do toho strčte lednici a pak mi napište jestli to funguje. Kdyžtak mi napište interní poštou ;)

ponovotny

není také možné, jestli jste při mytí měla ledničku stále zapnutou, že jste jí vytáhla z místa, až do natažení přívodní šňůry? Tím by se vnitřek zásuvky taky mohl pochroumat a ze všeho jak to popisujete mi přijde, že to bude ta zásuvka…Samozřejmě tu vaši zásuvku jenom hádám, jako nějaký starší model.

Levandule

At dam lednicku do jakekoliv zasuvky, tak slitnou jistice. Uz jsem to zkousela. Samozrejme, ze jsem byla tak blba a umyvala jsem ji zapnutou. Tedy zapojenou v zasuvce, ale vypnula jsem akorat chlazeni. Delavala jsem to tak vzdycky a nic se nestalo. Az ted. Nevim jestli jsem pokazila termostat proste, nebo co, nerozumim tomu. Ale dekuji za odpovedi a nazory.

ponovotny

ještě se zeptám, když jste myla lednici tak jste jí odpojila ze zásuvky? Jestli ano tak po tom všem co jsem tu přečetl mám dojem, že bude vada v té zásuvce. Porovnejte jestli jsou úplně stejné zástrčky (od lednice i od prodlužovačky-jestli mají úplně stejně tlusté ty kolíčky, které vjíždějí do zásuvky). Pokud by v nich byl rozdíl, tak je to na devadesát procent vyhmouzděný vnitřek té zásuvky. Jestli vám ta prodlužka dosáhne k jiné zásuvce, tak jeďte z jiné zásuvky, jestli to dáte do té původní tak kontrolujte aby se ze zásuvky neozývalo prskání, nebo neblikala lednice a můžete takto vydržet do té doby než seženete opraváře.
.

Levandule

Vepište odpověď…Dekuji za odpoved, kazdopadne tomu stejne moc nerozumim. Nevim jaky je rozdil mezi pojistkama a jisticem. Bydlim v tomto dome uz rok a obcas pojistka vylitla, ale vzdycky se dala hned vratit nahoru. Ale od vcerejska po umyti lednice proste slitne pojistka dolu a nejde nahodit dokud neni lednicka ze zasuvky. Ziju v Anglii a prodluzovacka je ceska.

Hlada

Pojistka je u domovní instalace keramický váleček, který má uvnitř drátek, který se přepálí. Nesmí se opravovat.
Jistič je krabička, která má na straně páčku. Tou se dá po vyhození nadproudem zase znovu zapnout.

Levandule

Tak to mame zrejme jistice. Krabicku ve ktere jsou klapky pro zasuvky, svetla atd. Je to stary dum a Anglicani maji vubec vsecko zastarale.

MK44

Když připojíte lednici přes prodlužovačku – tak jede?

Levandule

Ano. Kdyz pripojim lednici do zasuvky na zdi, tak slitnou pojistky, a nejde mi elektrina krome svetel v celym dome. Pokud zapojim lednici pres prodluzovacku tak pojistky neslitnou a lednicka funguje normalne.

MK44

Svítí? Tedy vnitřní osvětlení lednice, když lednici otevřete.

Levandule

Ano, sviti, chladi, mrazi. To je to, co nechapu, protoze evidentne je neco s lednici nejspis. Ale co.

Hlada

Lednička bude v pořádku. Vadná je elektroinstalace. Už z toho, že jsou všechny zásuvky v domě jištěné jednou pojistkou, je zřejmé, že to nebude v pořádku. Musí to prohlédnout elektrikář. Bez měření to nemá řešení.

MK44

Teď jsem se všiml, že shora píšete, že bydlíte v Anglii. Předpokládám, že i lednice má zástrčku dle britské normy. Propojení pomocí české prodlužovačky by mohlo být nebezpečné, neznám britský standard, ale pokud lednice probíjí na povrch, nemusí se to svést do země přes ochranný vodič ve šňuře a mohla byste při doteku dostat ránu!!!
Posl. co mě napadá. Jestli snad vnitřní osvětlení svítí víc než dříve, že je žárovka rozbitá, ale nikoli přerušená. Zkontrolujte ji, ale při ODPOJENÉ lednici od sítě.
Potom už volejte elektrikáře – na té české prodlužovačce to nelze trvale nechat!

Levandule

Ano lednice je anlgicka. Zkusim to dat jeste na anglickou prodluzovacku, to jsem nezkousela. Na elektrikare nemam prachy a navic v Anglii se dovolat pomoci to je tak mesic si pockat nez si vypiji svij caj s mlikem. Volala jsem na electricity emergency a rekli mi, ze to neni nic zavazneho, takze podle nich je vsecko v pohode.