rank01

Proč výkon spalovacího motoru od určitých otáček klesá? Proč nestoupá až do „rozpadnutí motoru“?

Nejlepší odpověď
Emefej

Při vysokých otáčkách jsou sací ventily otevřeny krátkou dobu – nedostane se tam tolik vzduchu. Spalování je míň efektivní.

Dochy

Ty motory potřebují nějaký čas na zpracování paliva jak píše Emefej, takže s vysokými otáčkami klesá účinnost a od určité míry i výkon. Druhá věc je. že moderní motory mají elektronické omezení. Pokud se nepletu, tak součástí měření emisí u modernějších motorů je nechat motor bez zátěže a sešlápnout plyn na podlahu.