xiperio

Proč vyhlašují zbraňovou amnestii?

Proč prostě ten, kdo kdykoliv odevzdá z vlastní vůle jakoukoliv zbraň během roku se nemusí bát, že bude trestán? Je to jednoduché a nemusí být kolem toho takový " tyátr".

Nejlepší odpověď
annas

Myslím, že je dost zbraní mezi lidmi. Jsou to třeba pytláci, kteří ilegálně loví zvěř, tmožná i někteří tzv. myslivci. nebo ti, kdo si sehnali zbraň nelegálně.

"Větší bezpečnost, jednodušší pravidla. Začíná platit novela zákona o zbraních. Co přináší?
▫️Amnestii na nelegální zbraně. ▫️Vadné zbraně za vás nově zlikviduje stát – zadarmo. ▫️Noktovizory a tlumiče hluku už nejsou zakázané.

V rámci amnestie mohou navíc občané požádat o zaregistrování své nelegálně držené zbraně a poté si ji legálně ponechat. Stačí, aby měli nebo si udělali zbrojní průkaz a expertiza prokázala, že zbraň není kradená ani s ní nebyl spáchán trestný čin." atd.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/novela-zakona-amnestie-nelegalne-drzene-zbrane-ministerstvo-vnitra-jan-hamacek.A210129_102­926_domaci_flo

Další odpovědi
Pepa25

Pokud by to bylo automatické, tak bychom mohli rovnou zrušit trestný čin „nedovolené ozbrojování“, protože každý, kdo by jakkoliv přišel k nějaké zbrani, tak by věděl, že ji pak může bez postihu odevzdat …

Emefej

Protože je to účinnější způsob snižování počtu nelegálních zbraní, než trestní represe. Žádný tyátr se kolem toho nedělá, tohle je tuším pátá či šestá zbraňová amnestie v posledních letech, znám lidi, kteří si díky té minulé zlegalizovali zajímavé kousky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

A u amnestie taky zkoumají, jestli nebyl s tou zbraní spáchán nějaký trestný čin. Kdybych přišel pár dní po amnestii a odevzdal kvér, co by se stalo? A navíc, vždyť i tak, když bych chtěl něco odevzdat, tak to mohu udělat kdykoliv anonymně a hotovo. Podle mne je to zbytečná byrokracie navíc.

xiperio

A navíc, kdykoliv najdu nějakou zbraň , tak ji musím ze zákona odevzdat.