Proč vůbec někdo dělá viry pro počítače?

Proč vznikají viry? To má někdo radost z toho že někdo musí formátovat disk?

Nejlepší odpověď
quentos

jj… autory virů jsou škodolibí programátoři … nejčastěji ti, co se doma nudí

Další odpovědi
panenka

podle mého názoru jsou to lidi ktří se nudí a proto to dělají

bafi77

vsechno je to o penezich je to jen obchod ty si kup antivir nebo mas smulu takze ten kdo dela viry ma i protilatku jenze ne uz za darmo takze je to jasny

JayDee446

Podle mě viry vyrábějí ti, co mají radost z toho, že svojí dovedností dokáží někomu nepřímo uškodit, nebo možná snad i společnosti, jež vyrábějí antivirové programy.

anonym

„ Všichni, ať už jim říkáte script kiddies nebo hackeři, mají právo se zlobit. Mají právo na
nenávist i násilí. Je docela dobře možné, že je to jediný způsob, jak se ještě můžou vyjádřit a
zbavit se frustrace. Anebo to dělají jen pro ten pocit, že dovedou šokovat? Kdo ví?“
(Verton,2003,str­.118)

„ Počítač je partner poskytující typicky přitažlivé útočiště někomu kdo má problémy při jednání
s lidmi. Počítač je aktivní, reaguje, poskytuje zpětnou vazbu. Mnoho hackerů hledá toto útočiště
v době ranné adolescence, někteří ho nikdy neopustí.“ (Turkle, 2005,str.194)

http://is.muni­.cz/th/144541/fss_b/BC_p­race_Motivace_a_a­gresivita_hac­keru_v2o.txt

Zdroj: http://is.muni­.cz/th/144541/fss_b/BC_p­race_Motivace_a_a­gresivita_hac­keru_v2o.txt

SinceX

To je podobná otázka jako co bylo dřív? Vejce nebo slepice? :) Programátoři virů, nebo-li také crackeři, pozor neplést s Hackery, jsou velice chytří, chtějí mermomocí vládnout nad PC všech uživ. proto tvoří viry. Na viry se můžeš kouknout i na webu „www.soom.cz“ kde si můžeš stáhnout source code (zdrojový kód) a pokud tomu alespoň trochu rozumíš, můžeš se podívat co takový vir obsahuje. Pokud bys chtěl někdy tvořit viry, dávej dobrý pozor, a nenech se chytit policií, mohl bys na to doplatit velice hrozně..:)