Indulona

Proč všude v médiích ukazují hubené ženy?

Zajímalo by mě, jaký je opravdu důvod, že se všude v médiích, počínaje TV, internet, reklamy, objevují v 90% štíhlé ženy. Proč je skutečně pro dnešní dobu tak důležité nemít povolené břicho ani zadek? Když tedy spoustu lidi tvrdí, že na tomhle nestojí důležitost života, proč je nám to stále předsouváno jako standard?

Edit- ještě dodám, hned všichni samozřejmě narážejí na obézní ženy. Já teď ale nemám na mysli ženy s konfekční velikosti XL. Ale ty ženy mají třeba velikost XS, málo z nich M, a to mi přijde normální. A do minulosti nemusíme tak daleko, však ještě M. Monroe měla plnejsi tvary

Nejlepší odpověď
Tw!st

Upřímně štíhlé, nebo alespoň ženy „v normě“ jsou mnohem přitažlivější než obézní ženy. Z pohledu například firmy která si chce zařídit reklamu v televizi. Proč bych měl do reklamy dávat neatraktivní ženu, když tam můžu dát ženu která přitáhne pozornost vícero diváků?

Další odpovědi
DoTazatel

Estetika… krása a síla těla, přitažlivost.
Pokud je to zaměřeno na ženy, tak štíhlým ženám víc vyniknou jejich „nejlepší“ partie.

Kdo by se chtěl dívat na řízky (když se místo toho může dívat na hubené a silné lidi… mně je mi to jedno, ať je každý jaký chce, ale určitě je lepší a zdravější – dokonce i přitažlivější – být hubený než tukově zavalitý).
A i když skoro každý říká, že na vzhledu (a váze) nezáleží, tak stejně preferuje hubené lidi (ať už si to přizná nebo ne).

Je pravda, že na vzhledu nezáleží – v tom smyslu, že to nerozhoduje o charakteru člověka. Ale stejně jako existuje krása duše, existuje i krása těla.

Není to jen „dnešní doba,“ vždycky se upřednostňovala štíhlost (když nejdeme až moc daleko – do pravěku, do doby ledové).

zjentek

Indulono, snad to nevyzní nijak zle, ale… Vlastně nám média takto ukazují normálnost. Vlastně přirozenost. (;

Hlada

Protože hubenost, resp. její dosahování je výborný obchodní artikl. Je proto potřeba neustále lidem vtloukat do hlavy rovnost: hubehost = krása. Vesměs jde o produkty s obrovskou marží. Proč asi se jen útržkovitě dostanou na veřejnost zprávy o těžce poškozeném zdraví modelek a počtu úmrtí na poruchy příjmu potravy?

autacek

Tebe by přitahovalo dívat se v reklamě na neatraktivního chlapa? To samé s ženami, dost na tom, že máte tlustou obejdu doma.

Pepa25

Reklamy nejsou směrodatné. Ale jinak jsou v médiích (herečky, moderátorky atd.) většinou normální postavy, ne?
Jo a standard: pokud se nepletu, tak u žen je průměr neboli normál velikost 42 …

DoTazatel

@Hlada – a hubenost snad není krása?
Poruchy příjmmů potravy mají buď anorektičky anbo někteří, co posilují (a dopují se, drží nesmyslné dieta apod.).
Normální zdraví lidé, zdravě jí, cvičí, hýbají se. Zdravé tělo = krásné tělo (a zdravé je povětšinou hubené. Rozhodně není obézní tělo zdravé).

Někdo by řekl, že 50kg dívka je hezčí/hubenější než ta 60/kg. Jenže ta 50kg může jen držet diety a nic moc nedělat. Ta 60kg naopak zdravě cvičí – takže tu váhu má ve svalech (které ani nejsou vidět = je to jen zdravé, vyrýsované a pevné tělo).

zjentek

Souhlas (;

DoTazatel

K editu: jako já myslím, že Monroe byla normálně štíhlá – tak to letí i dnes (někteří sice propagují naprosté anrektičky o 40 kg, ale jen někde).

Někdo upřednostňuje „holky krev a mlíko.“ Štíhlé, ale s plnými tvary.
Někdo zase vyloženě preferuje i bambulky (to už je ale uchýlka).

Jak už jsem říkal, tak skoro každý preferuje štíhle lidi (přinejmenším u svých – potenciálních – partnerů). V reklamě o to víc, kde za to lidi platí, aby ti lidi, co tam vystupují zaujali atd..
Všichni se zaměřují na štíhle ženy – muži jako na objekt jejich zájmu (prostě příroda), ostatní ženy taky – jako na konkurenci.

zjentek

Souhlas (;