Barbora - 5

Proč vrčí transformátor? Jaké chyby vznikly v průběhu LP a měly vliv na hodnotu transformačního pomeru?

Odpovědi
gecco

ROFL
„Jaké chyby vznikly v průběhu LP a měly vliv na hodnotu transformačního pomeru?“
A dělali jsme ty laborky my a nebo ty???
:-O
___
Proč „vrčí transformátor“?
Tak nějaký důvod navrhni – zkontrolujeme ti jej…
😉

cukrar

Barboro, nevím jak vrčí Vám, ale mě vrčel, páč byly volné plechy okolo jádra.

mosoj

Tak on vrčí hlavně proto, že plechy jádra v trafu jsou ve střídavém magnetickém poli. a když nejsou plechy dobře staženy nebo slepeny napouštěcím lakem tak halt vrčí, Ve stejnosměrném magnetickém poli by nevrčely ale zase by trafo nic netransformovalo. Vrčí frekvencí kterou má střídavý proud.