Otazník123

Proč voda vysušuje pokožku?

Proč s fyzikálního hlediska delší pobyt ve vodě vysušuje pokožku? Jak může voda vysušovat?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejde o v pravém smyslu vysušování, spíše o zbavování pokožky přirozené tukové ochranné složky. I produkt mazových žláz kůže se ve vodě trochu rozpouští. Pak vysušování kůže a vrásky mají volnou cestu. Zabránit tomu následně mohou pomoci hydratační krémy a emulze.