Michal Kole

Proč vlastníci parkovišť, např.před obchodním domem, neručí za nevykradení auta?

V občanském zákoníku je tuším nějaká formulace o všeobecné odpovědnosti za škody

Nejlepší odpověď
anonym

Neručí za nevykradení? Ty máš auto a řidičák, že máš takové starosti. U tebe bych čekala spíš pramici a problémy s ukotvením.

Další odpovědi
Drap

Proč by měly ? Neručí ze stejného důvodu, jako města neručí za parkovací místa na svém území.

Protiva

Za placené parkoviště by rozhodně ručit měl!

tau

Podle mě ručit nemusí. Jsou totiž dva druhy parkování – placené parkoviště a hlídané parkoviště. Hlídané je zpravidla dražší a tam provozovatel za vykradení vozidla ručí. Pak je placené, které je nehlídané. To bývá levnější a provozovatel za vykradení neručí…

honza19hk

když někde zaparkuješ,nemyslím hlídané parkovací domy, tak bys chtěl aby ti někdo hlídal auto?? To si ho musíš zaparkovat na zahradě.Nebo postavit pod kameru. Tedy pokud nemáš limuzínu s řidičem.Popř si toho hlídače zaplatit.

Ty máš řidičák?? Řekl bych,že ne,tak se tím netrap.

M.

Tvoje chyba, že si to tam necháš.