Proč vlastně umíme i plavat? Teda někteří ?

Inspirovala mě podobná otázka: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-vlastne-umime-chodit

Nejlepší odpověď
kapka

Ano, jen někteří. Mnoho zvířat umí plavat instinktivně od narození. Člověk a lidoopi to neumí. Nebo možná umí, když je miminko /viz plavání kojenců/, ale pak to zapomene a musí se to znovu učit.
Podle mě, se plavat učili v dávných dobách hlavně lidé v přímořských státech, kde to pro ně bylo životně důležité. To je jenom moje teorie.
Třeba ve vnitrozemském Mongolsku nemá plavání žádnou tradici a lidé nemají potřebu se učit plavat, žijí dobře i bez toho.
U nás třeba je to sport, učí se to děti ve škole…

Další odpovědi
quentos

protože člověk je učenlivý a odkoukal to od žab.

anonym

Abycho doplavali na břeh na WC !

anonym

Člověk je celkem chytrý tvor, přišel na to, že platí Archimedovy zákony – těleso ponořené do kapaliny je nadnášeno… to nadnášení bylo třeba využít. Bylo třeba vymyslet pohyb, který by tomu nadnášení dal smysl. Proto přišel na to, že jde plavat. Nevím, jestli jde o plavání mluvit jako o krajové potřebě nebo záležitosti. Prostě jsou lidé, kteří se chtějí plavat naučit, tak se to naučí. Plavat umíme, protože je to krásný sport, báječná relaxace a výborné rehabilitační cvičení.

Mapel

Abychom si odpočinuli, když nás bolí nohy.