dasman

Proč spíme? K čemu je spánek dobrý?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Proč vlastně spíme?

Nejlepší odpověď
marci1

Spánek je nezbytná regenerace a kvalitní spánek je nejúčinnější formou regenerace těla. Slouží k obnově sil a načerpání nové energie. Při pohledu na spícího člověka by se zdálo, že tělo odpočívá, ovšem opak je pravdou. Sice se nehýbe, ale v těle probíhá spousta procesů vedoucích k obnově buněk, nápravě miniaturních trhlinek ve svalech a úponech, vyplavení škodlivých látek. Ani nervová soustava nelení – zpracovává nové poznatky z uplynulého dne, čistí mozek, odstraňuje únavu psychických funkcí (paměť, zrak, myšlení, rozhodování, apod.). Zdravý spánek také posiluje imunitní systém, intenzivně hojí rány. 🙂
https://www.drsle­ep.cz/magazin/lid­ske-telo-se-nekdy-chova-zvlastne-proc-vlastne-spime-zivame-chrapeme-a-jsme-vetsinou-pravaci.html

Další odpovědi
Kelt

Díky spánku nabereme a doplníme energii, odpočinou si všechny orgány, nastane regenerace.

Pepina7897

Spánek je něco, co většina z nás dělá automaticky, ale málokdo si asi uvědomuje, jak je to důležité pro naše zdraví. Spánek potřebujeme pro různé procesy, jako je regenerace těla a mozku, ukládání informací do paměti a vliv na imunitní systém. Důležité jsou hlavně kvalitní podmínky pro spánek, na ně má vliv nejen místnost, ale i třeba povlečení. Já osobně používám například lněné povlečení