zjentek

Proč vlastně řadíme listnatý, opadavý jinan dvoulaločný (gingko bilobu) mezi jedličnany?

Nejlepší odpověď
annas

"Jedna z mála bylin, která je známá spíše pod svým latinským názvem. Jinan je až 30 metrů vysoký a 9 metrů v koruně široký strom, který se řadí mezi jehličnany, ačkoli jeho listy jsou natolik zploštělé a široké, že moc jehličky nepřipomínají.

Díky těmto listům se někdy odborníci přiklánějí spíše k zařazení mezi listnaté stromy. Dalším argumentem je i to, že jinan na podzim opadává. Mezi jehličnany je ale zpět řadí způsob růstu listů a to, je jinan v minulosti byl jehličnanem.

Listy mají zelenou barvu a zvláštní vějířovitý tvar. Strom kvete velmi nenápadnými květy. Historie jinanu sahá až do prvohor, kdy díky své velké odolnosti přežil mnoho milionů let a do dneška se dochoval na území Číny."

https://zdrava­zona.cz/atlas/ji­nan-dvoulalocny-ginkgo-biloba/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Zjentek: Slovo Jedličnany jsem v životě neslyšela, ale líbí se mi! 🙂