Avatar uživatele
autacek

Proč vlastně Rada Evropy vyzývá Česko, aby vyšetřilo smrt Roma (Floyda)? Copak nejsme právní stát, že nám do toho mluví?

Proč je zakleknutí zdrogovaného černocha co se dopouštěl protiprávního jednání, následně kladl odpor a jeho následná smrt natolik odlišné od naší verze, kdy zdrogovaný róm dopouštějící se protiprávního jednání kladoucí odpor byl rovněž zakleknut a následně to skončilo stejně tragicky?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Ametyst, UPhelp před 1027 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Reganois

Protože dneska si už každý myslí (včetně mezinárodncích organizací), že do všeho mohou mluvit, i do věcí suverenního státu. Policie se k tomu vyjádřila a pro jednou musím s premiérem souhlasit, že policie má důvěru. Tyto vnější zásahy podle mě dost diskreditují práci policie. To už rovnou se můžeme zpovídat ve všem centrální organizaci, což podle mě není dobrá cesta. Takové srovnání není na místě.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
moravan

V otázce jsou smíšena různá témata, proto není snadné stručně odpovědět. Tendence se okázale zastávat různých pochybných individuí (a přitom ignorovat skutečné oběti, skutečné křivdy) je globálním jevem. Je to důsledek propagandy, ale i klesajícího IQ populace.
Proto se také dodnes objevuje pověra, že jsme „právním státem“, apod.
Ano, policie „pomáhá a chrání“, ale už raději nepíšou komu pomáhá a co chrání. Obyčejné lidi a právo asi ne. To by to tu vypadalo jinak.

Upravil/a: moravan

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Rada Evropy nemá nic lepšího na práci než buzerovat post-komunistické země. Ozval se snad někdo proti uvěznění katalánských politiků, co vyhlásili referendum, a španělská policie tam zmasakrovala voliče, a hlavně voličky? Dvojí metr jako vyšitý, my jsme v EU jen křoví, otloukánci a odbytiště odpadků. Někteří se s touto ošklivou pravdou ne a ne smířit.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Začal bych tím, že si předčteme tu výzvu: https://www.co­e.int/en/web/por­tal/-/czech-republic-council-of-europe-calls-for-urgent-independent-investigation-into-romani-man-s-death
Reagují na video, které považují za uznepokojující a vyvolávající mnohé otázky. Rychlé, podrobné a nezávislé vyšezření by mělo být samozřejmostí, ale v minulosti i ve vyspělých zemích nebylo (když se jednalo o minoritu). Na výzvu stačí odpovědět „o tom nepochybujte“ …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xiperio

A co s ním měli dělat? Čekat,, až někoho popíchá nožem? Kdyby spolupracoval, tak ho nemuseli zpacifikovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Pepa25

Vyjádření MZV ČR – přesně jsem jsem očekával: https://www.mzv­.cz/jnp/cz/uda­losti_a_media/proh­laseni_a_stano­viska/x2021_06_­24_prohlaseni_mzv_k_vy­setrovani_umrti­.html

před 1027 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Reganois

Pepa: A nevyjádřila se k tomu česká policie jasně? Proč potřebujeme potvrzení nadnárodní organizace? Pokud je někdo znepokojen, pak se může obrátit na českou správu, nebo se mýlím? Podstata fungování společnosti je snad i důvěra k místním bezpečnostním složkám.

před 1027 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

My nepotřebujeme potvrzení nadnárodní organizace, naopak ona chce potvrzení, aby bylo jasné, že jsou u nás dodržována práva menšin. Ta jejich výzva nemá právní relevanci. Spíš mě zneklidňuje, jak ji všichni u nás řeší – mají snad pochbnosti o práci policie?

před 1027 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Reganois

Menšinová problematika je v gesci státu. Toto mi přijde jako podivné gesto, které zavání zneužitím situace. Policie se k tomu vyjádřila, srovnání s USA je irelevatní. Pro mě jako občana je vyjádření našich služeb dostačující.

před 1027 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Reganois

Začíná mě iritovat, jak jsme z každé strany kontrolovaní a často bezdůvodně. Myslím, že jiné země mají daleko větší starosti. Menšiny u nás mají podporu a ochranu.

před 1027 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Reganois: EU není demokratická instituce, a my nejsme suverenní stát, tak proto!

před 1027 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Reganois

Neberu ti názor, ale článek je o Radě Evropy.

před 1027 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

OK, je docela běžné, že se mnoho předsedů vlád vyjadřovat nechce a nehodlá. Jenomže masmedia to stejně interpretují svým zjednodušeným způsobem. Jako kdyby někde v EU snad panovala jednota. To je jen iluze pro obecný lid.

před 1027 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek