jirka F

Proč vlastně obchodníci tolik falšují med ?

kolikrát si říkám proč vlastně ti obchodníci tolik falšují med když je dobrý i zkrystalizovaný nebo můžou jenom rozbít v tom medu ti krystalky a je to nic dalšího nepřidávat jenže oni tam přidávají ještě ti látky a myslím si že zbytečně bydlím na vesnici máme včelín a strejda s tátou tam vytáčí med od včel kteří to nazbírali v přírodě a přidávají tam snad něco? né chutnal jsem med domácí od včel tmavý i světlý a chutná úplně jinak než kupovaný rozplývá se na jazyku ale ten kupovaný to je spíš taková medová kaše než med!

ptám se vás tedy jaký máte názor vy

Nejlepší odpověď
Drap

Jenom z důvodů větších zisků.

Další odpovědi
isteron

Pri vytáčaní medu nesmiete zobrať všetok med, treba im ponechať to+ko, aby mali na vlastnú obživu a ešte aj pre matku a trúdov. Lebo pri nepriaznivom počasí , keď nemôžu lietať sa živia z vlastných zásob. U nás sa tomu nadmernému odberu hovorí medzi včelármi " rabovanie úľov ". Pri nepriaznivom počasí je potrebné krmiť včelstvá cukrovým sirupom , z repného cukru. A práve tu je ten protiklad, normy majú určené %, koľko repného cukru môže med obsahovať, a okrem toho aj zbytkov po liečivách. Stalo sa aj nám, že nám výkupcovia odmietli prevziať med, prípadne znížili cenu práve pre prekročenie určených parametrov. Potom sa snažia včelári predávať med na trhoviských a po známosti. Na trhovisku sme kupovali len od známych a od certifikovaných včelárov , lebo v opačnom prípade by nás oklamali nepoctiví len raz.