Lgee

Proč jsou kalorie škodlivé?

Když něco obsahuje třeba 850 kalorií, je to špatné. Proč?

Nejlepší odpověď
autacek

Kalorie jsou pro život a výživu dokonce nezbytné. Škodlicé jsou pouze v míře vyšší než zdravé.

Další odpovědi
JežíšKristus

Protože udržují při životě nepřátele OSN.

orwell

Protože lezou, svině, v noci do šatníků a přešívají nám šaty na menší velikosti.

PepasAvalonu

Energetická hodnota potravin. Pro nás zdroj energie. Škodlivý je nadbytek kalorií. Jde o příjem a výdej (co je vyšší a nižší) a o to kolik jich spálíme (kolik toho/čeho sníme a jak moc se hýbeme). Ještě se říká „nezdravé kalorie“, tím se myslí nezdravá jídla – obsahují hodně kalorií (a různé škodlivé látky pro tělo). Když je jídlo „kalorické“, tak jich taky obsahuje moc.

Kalorie špatné nejsou. Samy o sobě nejsou přímo nezdravé. Nezdravé jsou tuky, vysoký příjem cukrů/sacharidů a podobných, hlavně spolu s nedostatkem pohybu.

Emefej

Kalorie už dávno nikomu neškodí, mnoho let místo nich škodí kiloJouly.

nyjono

Kalorie nejsou škodlivé
Špatné je to,když někdo přijímá kalorií víc, než je pro něj zdravé.
Stejně jako jinde platí, že všeho moc – škodí.
Tak proto.

da ny

Kalorie jsou důležité, prospěšné
Pokud je pro někoho vhodný denní příjem 1600 – 1800 kcal, má k dispozici, stále
ještě 750 – 95O kcal pro rozdělení dalších porcí jídla, během dne.
Když potřebuje 2350 kcal, má k dispozici ještě 1500 kcal
„Kouzlo“ případného zdraví a optimální hmotnosti Je v poměru příjem x výdej
energie. V zařazení zdravých tuků a sacharidů v jídelníčku, s dostatkem bílkovin.
Pestrá strava.
Tedy otázka, naprosto k ničemu ….., bez základních informací (učivo ZŠ).
Jako žer,t je to slabota :D

metro

850 kalorií je škodlivých, protože tak málo (asi 1/2400 obvyklý denní dávky) brzo povede ke smrti hladem.

zjentek

Proč? Protože lidstvo trpí obžerstvím! Proto už jsou i kalorie ŠKODLIVÉ!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mc Merkurion

@orwell: …to je fakt, nej odpověď, jsem se zasmál …

cochee

Já si s dovolením hnidopichnu:
kalorie ≠ kcal

PepasAvalonu

Jde o metabolismus a vzhledem k věku, váze, postavě jsou určité denní doporučené příjmy a spotřeba kcal. Ale vlivů je víc, taky co přes ten den dělá a z čeho ty kcal příjmá (z jakých potravin).