Funna

Proč vláda stále vymýšlí něco jiného, když už je od válu?

Ještě před pár dny jsme slyšeli*, že očkování nebude povinné, teď rada vlády navrhuje povinné očkování pro některé profese a seniory na 60 let. Proč vymýšlí něco, co stejně nestihou zavést a budoucí vláda se od toho zatím distancuje, takže to možná zase zruší**. Aby tu byl ještě větší zmatek?

*https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/mimoradne-jednani-vlady-korovavirus-krizove-osetrovne-covid-19-home-office.A211119_054­507_domaci_kop
**https://www­.zdravotnicky­denik.cz/2021/11/­vlada-otevrela-debatu-o-povinnem-ockovani-proti-covidu-19-pro-vybrane-profese/

Nejlepší odpověď
Čecho_slovák

To je na příkaz čekající vlády, aby to tu, až začne vládnout zničila co pan Babiš pro lidi udělal.

Další odpovědi
Pepa25

Pokud by na situaci (její vývoj) nereagovali, bude jim pro změnu vyčítána nečinnost. Na druhou stranu koordinace s nastupující vládou by měla být samozřejmost.

mosoj

Už aby to bylo.

dubraro

Vláda je sice v demisi, ale stále musí své povinnosti vykonávat, až do jmenování vlády nové.

Disraeli

Protože není od válu. Dokud se nezformuje nová vláda a oficiálně nepřevezme funkci vlády, tak „stará“ vláda je pořád vládou a podle toho funguje. Jestli něco z nových nařízení a změn, změní nebo zruší budoucí vláda, je prozatím jedno.
„Tihle“ budou od válu až „tamti“ vládu sestaví a budou jmenovaní. Budoucí vláda je teprve chystaná vláda.

Funna

mosoj…souhlas, ale úplně nevěřím, že tomu tak bude..

Funna

Čecho_slovák…a­ha…vidíš, to mne nenapadlo 🙂