Proč vláda nevymyslí něco, aby snadněji sehnali dobrou práci i lidi bez kvalifikace,matky s dětmi,bezdo­movci,nemocní?

Nejlepší odpověď
dědapetr

To by museli něco dělat a to nemají ve volebním programu.Lepší je vymýšlet jak z lidí udělat otroky a jiné blbiny.
Doplňuji:
Pro Alesh,zkus to vysvětlit těm 50letým a výš,že mají dělat rekvalifikace když jim je úřady práce neumožní a stejně je v tomto věku nechce nikdo zaměstnat i když rekvalifikaci mají tak nemají praxi.A když budou mít všichni vzdělání,tak kdo bude dělat tu nekvalifikova­nou práci.

Další odpovědi
Alesh

Myslím, že těch stimulů je víc než dost. Dotace, úlevy na daních, nařízené kvóty. Dále pak neziskové organizace to různě podporují.
Vše má ovšem své limity. A ač se to možná zdá někomu kruté, nelze tzv. slabší jedince protěžovat. K čemu by pak bylo se vzdělávat, když bych měl lepší a snáze „nalezitelnou“ práci jako člověk bez kvalifikace než kdybych byl studovaný? Dále by to vedlo k různým podvodům, uplácení doktorů, aby mi napsal nějakou diagnózu apod. Podtrženo sečteno by se to nejspíš nakonec otočilo proti těm, kterým to mělo původně pomáhat, což se mnohdy děje již i dnes.
Doplňuji:
Dědo, to je problém, to je jasný. Ale přeci řešení není to, že dotyčnou nebo jakoukoli jinou skupinu nějak zásadně zvýhodníš. To pak akorát stát vytahá víc peněz z lidí, aby mohl dotovat pracovní místa té které skupiny. Tyhle prachy pak akorát shrabou zaměstnavatelé a na pracovním úřadu, místo jednoho 50letého, bude sedět jeden 20letý.

Hlada

Proboha jen to ne! Zase by to byl jen důvod ke zvýšení daní nebo jiných poplatků a výsledek by zůstal stejný.

Valky

Protože je to nezajímá, oni mají peněz dost..

led

citujem z oficiálneho vyhlásenia predstaviteľa vlády (nemenovaného európskeho štátu):
„Ak by všetci mali prácu, doplatili by na to zamestnanci s najmenšími platmi“
Doplňuji:
Alesh, ďakujem za vysvetlenie citátu 🙂

anonym

Lidí bez kvalifikace na pracovních místech,které vykonávají,je podle mě nejvíc.Vláda by hlavně měla zajistit,aby se diskriminace kohokoliv při hledání zaměstnání tvrdě potírala.(Věk a pohlaví to hlavně.)

arygnoc

nekvalifikované práce jsou v nabídkach – ale zase za nejmenší možnou mzdu – a to se nikomu (nekvalifikovanému) nelíbí.

moudřejší by bylo hledat cestu k rekvalifikaci (v tomto případě spíš ke kvalifikaci).

otom se šance na trhu prácu rapidně zvedají (a i platy).