Elk

Proč vězni nemusí pracovat a tím pádem nemají z čeho hradit škody své trestné činnosti? Proč to platíme my?!!

Nejlepší odpověď
dědapetr

Proto že není práce pro lidi venku na svobodě,natož pro vězně.V televizi to nedávno říkal mluvčí věznic.
Doplňuji:
Vězňům končí státem placené prázdniny

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil ve funkci nelení a připravil nový zákon, po jehož přijetí budou trestanci, kterých je v České republice skoro 19 tisíc, povinně pracovat.
http://zena-in.cz/clanek/veznum-konci-statem-placene-prazdniny/kate­gorie/spolecnost

Další odpovědi
Michal Kole

protože v česku není zvykem pracovat doma (na cele), ale ve firmě.

Moc zaměstnavatelů si vězně nevezme, maximálně na nějaké nekvalifikované práce a tam si vězeň moc nevydělá tak to není pro vězně motivace pracovat. A nekvalifikovaná práce není pro vězně lákavá a kvalifikovanou práci zaměstnavatel nesvěří vězni.

Když vězeň pracuje tak se mus stráhá zdravotní a sociální pojištění, pak nějaké procento jde na škody způsobenou trestnou činnost, pak nějaké spoření a zbytek má vezeň jako kapesné.
Doplňuji:
DědoPetře, ten článek je 4 roky starý a situace se nezměnila

anonym

Elku,ty nejsi humanista.Proč by měli ve vězení pracovat? Víš jak se museli nadřít,když páchali trestnou činnost!
Ne,to byl jen sarkasmus a omlouvám se ti za něj.
K věci: Takové jsou u nás zákony,které vymysleli ti,kteří byli a jsou v současné době u koryt a v případě,že se přijde na jejich zločiny a budou uvězněni,přece nebudou manuálně pracovat,ne ?!

casey

Nejspis proto, ze si hrajem na humanitni spolecnost. Kdyby jsme sekali ruce, jako ve stredoveku, jeste bychom jim platili invalidni duchod. Tak snad radeji to vezeni

Sof

viz nejdelší odpověď na dřívejší otázku: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muj-syn-chce-jit-na-puku-domu-muzu-zadost-poslat-ja-jako-matka

Jinak – jsou 4 kategorie výkonu – dohled, dozor, ostraha a zvýšená ostraha. Z nich jen ti v „dohledu“ a výjimečně za dlouhodobě dobré chování pár lidí z „dozoru“ mohou ze zákona pracovat mimo areál věznice (a i tak je to pro vedení věznice dosti nepohodlné). No a jaxi podnikatelé nemají zřejmě zájem si pořizovat provozovny v nápravných ústavech. Toť vše.

Doplnění pro Venka: skončilo to ze strachu, že by si vězni mohli práci nárokovat, ne-li soudně vymáhat, event. demonstrovat… A co pak? Ve vězení je práce skutečně jen za odměnu, vězeň musí projít komisí, jestli je práce hoden. Ale to už se opakuju.
Doplňuji:
BTW: Že by Elk a Dedapetr byli jedna a tatáž osoba? Jedna část osobnosti položí otázku a ta druhá na ni vzápětí odpoví v žádoucím duchu???:-)))

Venka

Navržená novela zákona je ovšem z r. 2007, tak kde to skončilo?