Proč většinou lidé neumí zpracovat informace?

Net je studnice pokladů i braku. Vybrat správnou informaci je sice obtížné, ale né těžké.

Nejlepší odpověď
led

Práve preto, že to je ťažké. Ako jednoduchšie je zjesť jedlo pripravené druhým, ako si ho spracovať.
To iste je aj s informáciami. O čo je pohodlnejšie si nechať naservírovať médiami vybratý súhrn „vykostených“ informácií (zbavených akýchkoľvek podrobnejších podrobností) v štruktúre „Ja (informátor- médiá) rozhodnem, ako, čo, prečo má vedieť "dobre informovaný“ občan"…
Ak sa človek naučí takejto pohodlnosti pri príjimaní informácií, prenáša ju aj na internet. Vyhľadáva zjednodušene, zhltne prvú informáciu a nepátra už ďalej. Veď keď je tu, tak je určite správna, načo sa namáhať ďalej. Už napríklad dočítať až sem, po tieto slová, je pre niektorých strašne namáhavé, stačí, nečítať, veď len spracovanie týchto slov ma zničí, aj tak tu nie je nič zaujímavé. Keby tu tak tieklo (obľúbený nápoj) alebo obrázky (obľúbená téma), ale čítať…fuj…aká to zbytočnosť.

kolega česílko, na vašu otázku preto odpovedám len stručne:
preto

Další odpovědi
manon

Umět přečíst text, zorientovat se v něm, pochopit správně obsah, umět z něj vytáhnout podstatné informace v nezkreslené formě a dojít k správným závěrům (zanést zdravou míru pochybnosti a podrobit zkoumání a ověřování) patří k základním inteligenčním předpokladům. Podle míry úspěšnosti v těchto činnostech se prostě lidi rozprostřou do celé škály více či méně zdatných na stupnici od nezdatný po zdatný. Taková je lidská populace. Současnou populaci navíc bohužel zavaluje ohromný příval informací a ne každý má sílu, chuť a čas se nimi probírat. Každý se nakonec soustředí jen na něco málo, co je pro něj v té chvíli nejdůležitější.

mosoj

Takže se nic nezměnilo spíše zhoršilo ? Za komunistů platilo že co je v novinách je pravda !!

briketka10

led to přeci nebyla stručná odpověď
byla výstižná a mě se moc líbila :))

led

briketka10
tá stručná odpoveď bola „preto“, nie tá omáčka. :)