J_K

Proč se většina t.zv. celebrit chlubí, jak byli špatnými studenty v matematice?

Nejlepší odpověď
annas

Je to tak. Mnohé rádoby celebrity se chlubí tím, že neumějí matematiku a třeba i fyziku. Ale nepřiznají, že neznají i dějepis a češtinu. . Jenže to by je v očích ostatních degradovalo. Bohužel, neznalost matematiky jako by patřila k nějakému plusu. Svědčí o tom i to, že matematická gramotnost se obecně zhoršuje – vidět to na maturitních zkouškách..

Zřejmě „celebrity“ chtějí, aby se víc zviditelnily, aby jiní „tleskali“ především ti, kteří také neholdují matematice. Od těchto jedinců se celebritičky odlišují tím, že umí třeba něco jiného, – bavit diváky a posluchače bez ohledu na kvalitu, i bez znalostí matematiky. .

Takto způsobují, že u mnohých mladých vzniká averze k matematice. Přece když ji nepotřebuje celebrita, třeba i novináři k tomu, aby byli „úspěšní a bohatí“, tak proč by se ji měli učit oni. .

Nedávno jsem se dívala na záznam pořadu Hovory H, v němž herečka Jiřina Jirásková reagovala, že mnoha mladým „umělcům“ chybí vášeň, zaujetí pro umělecký projev apod. Berou jen jako „řemeslo“.. Takže v tomto směru už nejde jen o to, že neumí matematiku.

Bohužel, i negativní reklama je reklama. O čem ale svědčí? Není všechno zlato, co se třpytí.

Další odpovědi
Klaproth

Protože formální vzdělání pro ně není důležité. Oni preferují jiné hodnoty. A také proto, protože prostý lid to rád slyší.

gecco

Správně píšeš „tzv. celebrit“…
😉
Skutečné celebrity nemají potřebu se takto ´podbízet´ (či shazovat) pro zvýšení (nebo aspoň udržení) popularity…
___
A proč? – je to jasné – snaží se o vytvoření dojmu, že aspoň něco mají ony ´celebrity´ a jejich fanoušci společného – neumí…
😉

Stingo

Většinou to tak bývá, kdo je umělecky založen, matematika ho nebaví a nic mu neříká. Asi mají pocit, že čím větší umělec, tím větší hlupák v matematice. Ale jsou i vyjímky. Třeba pan Smoljak ji učil na škole.

Emefej

Tvorba mediálního obrazu má různé metody. Opovrhování obecně neoblíbenými školními předměty mezi ně patří.

ivzez

Proč se POLObrity chlubí tím, že jim nešla matematika?
Protože si „nevidí na špičku nosu“ a nedochází jim, že neshazují
matematiku, fyziku nebo další přírodní vědy, ale samy sebe.

A že by matematické nadání vylučovalo nadání umělecké?
Nesmysl. Dobří matematici bývají např. i dobrými hudebníky.

Existuje pověra, že někomu jdou dobře jazyky, a jiným matematika. Já ale znám techniky (nejen matematiky), kteří jsou v češtině a několika cizích jazycích. Znám
i překladatele, kterým matematika nebo fyzika nedělaly žádné problémy.

POLObrity nejsou, nebyly ani nikdy nebudou celebritami.
Vedle nedostatků v matematice jim podle mne schází soudnost,
v některých případech i „zdravý selský rozum“ a talent.

Ale vzpomínám si na jednu z nich (nejmenuji záměrně), která
projevila obzvláštní nadání: Před pár lety na sobě žehlila jednu
nohavici, ale popáleniny měla na druhé noze…
[Nebo to bylo nadání „reportérky“ bulváru?]

Šidlo

lebo väčšina inžinierov/ITčkárov sa chváli, že nečíta, a že humanitné vedy sú nanič a že vlastne ani jazyky nepotrebujú

nota bene, nikedy pozorujte človeka, ktorý hovorí, že ,,ľudské vedy" sú nanič....... takmer vždy sa chová asociálne.....asi je jasné, prečo

kopec celebrít (hlavne umelcov a športovcov) má dlhy, v biznise sa nechá okradnúť úplne každým, neplatí dane…ešte k tomu tak, že im na to prídu.....ich vyjadrenia postrádajú ,,sedliacky rozum" – základnú logiku…

kopec vedátorov/technikov je osamelých, absolútne nespoločenských ,vo vzťahoch zlyhávajú či ide o partnerov alebo deti (prečítajte si, čo Steven Fry povedal o svojom otcovi), nerozumejú umeniu a nevedia si ho užiť – donekonečna ho analyzujú, sú často xenofóbni a neofóbni.....často končia ako bezcitní sociopati bez štipky rešpektu k ľudom a ľudskosti (dokonca aj sebe)

to si proste ľudstvo racionalizuje, že ak im niečo nejde, tak to predsa nepotrebujú a chyba nie je v nich......lo­gické, že? koniec irónie