Proč většina motorek nemá vestavěné rádio?

Myslím třeba ty silniční závodní že nemaj ani konektor na sluchátka a přitom ta motorka stojí obrovské peníze.
Proč se to tam nemontuje?

Nejlepší odpověď
Hamon

Dát si sluchátka při řízení? A takhle vychlazené pivíčko bys nechtěl? Při řízení se máš věnovat řízení, tj. třeba i poslouchat.
Doplňuji:
Jezdec nemá slyšet hlavně motor, hlavně má lsyšet ostatní účastníky silničního provozu, zejm. vozidla s právem přednosti v jízdě, která jsou daleko dřív slyšet než vidět.

Další odpovědi
anonym

Málokterou motorku si člověk kupuje kvůli poslechu rádia, obvykle raději poslouchá motor a ´svistot´ větru…
😉
A kdyžtak může zvolit třeba tuto – http://www.harley-davidson.com/cs_CZ/C­ontent/Pages/2013-Motorcycles/electra-glide-ultra-limited.html .

huxa

Repráky bys neslyšel, sluchátka bys musel mít bluetooth, neb by se ti kabel škobrtal, omezoval tě a při havárce by tě asi dost bolely uši. Bluetooth sluchátka zde nemáš, neb většina jezdců potřebuje slyšet zvuk motoru, jestli někde něco nechrastí, … a pokud chceš, můžeš si vždy pustit hudbu přes mobil (toto se uplatňuje i u nových aut)
Doplňuji:
*jednou jsem viděl týpka na třísedadlové motorce, nějaká stará Jawa s kachnou? nebo jak se to jmenuje a místo dalšího místa tam měl subwoofer a kolem sebe reprosoustavu, dunělo to teda skvostně, ale to byla určitě samovýroba a pouze takový rekreační stroj, kdy si užíváš více krajiny než rychlé jízdy.

Lamalam

Aby bylo slyšet motor.

Rocker

Kup si Goldvinga,ten má rádio i navigaci.http://www­.livetoride.cz/pro­ducts/honda-goldwing-1800/

mata_CZ

Jezdec musí slyšet motor a ne rádio!