Avatar uživatele
Lurius

Proč většina lidí preferuje džus před moštem?

Když je mošt přírodní, levnější, zdravější a chutnější?

Zajímavá 0 před 1124 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Kolik je podle vás většina. Viděl jste nějakou statistiku? Nevím, kolik lidí si doma vyrábí mošty či čistou ovocnou šťávu, kolik uživatelů se tyto produkty kupuje.

"Jen to, že legislativa nezná pojem džus a mošt, ale jen ovocnou šťávu . a ovocnou šťávu z koncentrátu. V obou případech se vlastně jedná tedy o šťávu z ovoce, ale zpracování, než se dostane ke spotřebiteli, je jiné.

https://dvojka­.rozhlas.cz/most-a-dzus-neni-same-jaky-je-mezi-tim-rozdil-7533046

Samozřejmě, že mošt je kvalitnější, přirozenější. U džusů to tak určitě není.
Dívala jsem se na ceny, přírodní mošty jsou dražší než 100procentníl džu­sy.

https://www.zbo­zi.cz/potravi­ny-a-napoje/napoje/ne­alkoholicke-napoje/dzusy-a-ovocne-stavy/?prichut=­jablko

Jako zákazník se o tyto nápoje nezajímám, v obchodě džusy ani mošty nekupuji, U jiných spotřebitelů třeba vyhrává cena, obaly, neřeší, který druh ovocné šťávy je zdravější a kvalitnější. Jinak netuším.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nassin

Tak já patřím mezi menšinu, protože mošt mám raději než džusy z bůhví z čeho.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Proč myslíš, že většina? Nemáš na to nějaký odkaz, nebo je to jen vycucané z prstu? Já preferuji mošt.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reganois

Já si naopak dám rád (zejména domácí) jablečný mošt od farmáře, který ho prodává na farmářských trzích. Často jsou chutnější a kvalitnější, než průmyslově vyráběné džusy. Mošty podle mě i obsahují větší podíl ovoce, jenže džusy jsou v supermarketech dostupnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… ač si dám raději džus s vodkou, mošt nemusím, raději ovoce přepálené než vymačkané, tak nechápu, kde jsi vzal argumenty pro svůj dotaz ???
…ZDROJ ??? nebo jen spekulace ???

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Nevím, ve své blízkosti o existenci žádné takové většiny.
Džus si občas připravím lisováním ovoce, podle chuti a dostupného ovoce nebo zeleniny, kdy chci. Odšťavňovač mi vyrobí džus (jablka, pomeranč, mandarinky, grepy, jahody, švestky, maliny, borůvky, kiwi, rybíz aj.), nebo mošt (jablky, hrušky, hrozny)?
Mám kolem sebe většinu lidí, kteří nejčastěji pijí vodu a ovoce s chutí zbaští (nepijí). Průmyslově vyráběné džusy a nektary jsou bez práce, levné, v široké nabídce. Snad proto jdou hodně na odbyt :D Mošty jsou k dostání v omezeném množství ovoce. Přehled o cenách nemám. Nekupuji džusy, ani mošty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek