huxa

Proč většina lidí má averzi vůči svastikám?

a jestliže nakreslím tento obrázek někam, můžu za to dostat pokutu či nějaké kázeňské napomenutí ve škole?

http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/thumb/5/54/Fin­land_roundel_WW2_bor­der.svg/600px-Finland_roundel_WW2_bor­der.svg.png

Nejlepší odpověď
manon

Proč bys měl mít potřebu to někam kreslit? Uvědom si, že nacisti používali pravotočivou svastiku – pootočenou – jako svůj symbol. Nediv se, že je to to první, co téměř každého u nás napadne, když to vidí. Až Tě to zase popadne, ta touha kreslit, zajdi do knihovny a čti a taky se celé hodiny dívej na dokumentární filmy z války. Třeba Tě to přejde. Určitě Tě to přejde…

Další odpovědi
iceT

Protože byla symbolem nacismu,když ji Hitler „využil“,a lidi ji proto nemají rádi.
http://www.su­perrodina.cz/2012/08/­11/svastika-nemusi-byt-protipravni/
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-svastika-spojovana-jen-s-nacismem-kdyz-to-puvodne-byl-nabozensky-symbol

anonym

Svastika je mnohem starší náboženský symbol po celém světě, mnohem starší než její zneužití „tisíciletou říší“. Zadej si heslo „svastika“ a dozvíš se nejen o svastice jako takové, ale nalezneš i spoustu odkazů ohledně případného postihu. Tvůj školní řád neznám, tak jako i případné kázeňské napomenutí a jeho oprávnění.
Doplňuji:
Tak jako rudou barvu znectili komunisti, tak svastiku zneužili nacisti. Kultury na celém světě používaly svastiku jako náboženský symbol. Hinduismus, budhismus ,mayové, aztékové, nordické národy- všude najdete svastiku. Jen hlupák si spojuje rudou pouze s komunisty, svastiku jen s Hitlerem a třešně se socany.

Kyta

proč bys to dělal,je ti deset let abys tak blbnul?

Reuef

pokud to nebude v doocibijicim kontextu s pravym vyznamem toho symbolu tak te nejspis potrestaji…

huxa

to jsem chtěl od vás slyšet… pohoršuje to většinu lidí a i vás, viz kyta a manon.
Ano iceT a nemyslíš si, že nám stále něco zanechal? (tuto averzi vůči některým věcem) a tím je stále „mezi námi“?

iceT

Ve jménu tohoto symbolu zemřelo mnoho lidí,bylo rozděleno mnoho rodin,já jsem to nezažila,ale viděla jsem dost válečných filmů na toto téma i dokumentů.Hitler díky svastice zanechal v mnoha lidech akorát nenávist a zlobu vůči jiným rasám.Kdo se ztotožňuje s tím,co nám tady zanechal,je jenom chudák,který chce dokazovat svoje kvality násilím na slabších.
Skinheads před padesáti lety byli taky o něčem jiném než dnes.

anonym

iceT- ve jménu nacistické ideologie a ne ve jménu svastiky! Nikdo tady určitě nechce obhajovat Hitlera, ale budhismis a hinduismus, mayské kultury, nordické uzly, to vše je svastika. Jak to proboha souvisí s nacismem a skinheads?

irisx

Obávám se, že v Evropě budeme pod svastikou ještě dlouhá desetiletí vidět pouze nacizmus, Hitlera, koncentrační tábory, smrt a utrpení.