Yggdrasil.

Proč většina lidí drží vidličku v levé a nůž v pravé ruce?

Doplňuji:
lahny: No, já nůž v levé právě držím normálně a maso se mně krájí dobře :D Proto se ptám, proč to vlastně celej svět drží obráceně.

Nejlepší odpověď
iceT

No protože je to pro většinu lidí lidí docela normální,protože není levoruká od narození.
Ty jsi levák a držíš příbor tak jak je ti přirozené,my praváci musíme jistější(pravou rukou)držet nůž.Proto se ti to zdá nenormální.Nám pravákům se to nenormální obráceně.

Uvádí se, že leváků je v lidské populaci přibližně 10 %. Mezi muži je větší podíl leváků než mezi ženami.

Další odpovědi
anonym

Protože jsou k tomu vedeni. Osobně držím nůž v levici.

slad08

Pokud jsi pravák, nůž bys měla držet v pravé ruce, kvůli lepšímu zacházení s ním.
Myslím, že nůž by se měl držet v té ruce, ve které máme lepší cit.
Vidlička není už tak podstatná, do pusy se s ní trefíme snad vždy.

anonym

Tak si zkus nožem v levé ruce ukrajit maso.Nebo zkrátka si to sám přehoď a uvidíš jestli se v pohodě najíš.
Obráceně to drží akorát leváci.

marci1

Pokud nejsi levačka, tak mě napadá jen to, že Tě to tak naučili rodiče a nebo také používali nůž ke krájení v levé ruce.

klob1

Patří to zásadám slušnosti. Bere se v potaz, že běžně člověk by měl být pravorukým. Je to tím, jaká strana mozku člověka pracuje. Dříve se lidé předělávali z revorukých na pravorujké chyba! Snižovalo to inteligenci. Dnes se na to nedá jaký je člověk, ale zásady zůstaly. Jinak mamka, je obou ruká.
Ono to je také na tom, v které ruce máte větší sílu a s tou právě člověk více pracuje ohledně zátěže a šikovnosti.
Takže k tvé otázce, v pravé mají větší sílu, tak nůž, je to jako s tou lžící. Nebo při psaní rukou. Nebo jako u řízení vozidla. Jinak pokud by ti vyhovovalo, jíst opačně, tak proč si dělat násilí, že?

Kelt

Historicky byl v pravé ruce meč a v levé ruce štít, kterým jsme si chránili srdce. Pravá ruka je akční, podáváme si pravačky, tím říkáme, že nemáme v ruce meč a máme dobré úmysly. Analogicky by se dalo soudit, proč držíme nůž v pravé ruce, protože si tak připravíme potravu a levou ruku, která je blíž srdci, si toto sousto vložíme do úst s příjemnými pocity. Můžete tomu věřit, nebo ne. Ale kdyby to někdo trochu obsáhleji popsal, možná, se to ujme.

iceT

Omlouvám se nedostatečnou větu:.Nám pravákům se to zdá nenormální obráceně.

mám kamarádku,která je levačka,příbor drží klasicky -nůž v pravé ruce,ale v momentě ,kdy má něco nakrájet normálním kuchyňským nožem,drží ho v levé ruce.