Avatar uživatele
Yggdrasil.

Proč většina lidí drží vidličku v levé a nůž v pravé ruce?

Doplňuji:
lahny: No, já nůž v levé právě držím normálně a maso se mně krájí dobře :D Proto se ptám, proč to vlastně celej svět drží obráceně.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, marci1, petra15 před 3644 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

No protože je to pro většinu lidí lidí docela normální,protože není levoruká od narození.
Ty jsi levák a držíš příbor tak jak je ti přirozené,my praváci musíme jistější(pravou rukou)držet nůž.Proto se ti to zdá nenormální.Nám pravákům se to nenormální obráceně.

Uvádí se, že leváků je v lidské populaci přibližně 10 %. Mezi muži je větší podíl leváků než mezi ženami.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Protože jsou k tomu vedeni. Osobně držím nůž v levici.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
slad08

Pokud jsi pravák, nůž bys měla držet v pravé ruce, kvůli lepšímu zacházení s ním.
Myslím, že nůž by se měl držet v té ruce, ve které máme lepší cit.
Vidlička není už tak podstatná, do pusy se s ní trefíme snad vždy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tak si zkus nožem v levé ruce ukrajit maso.Nebo zkrátka si to sám přehoď a uvidíš jestli se v pohodě najíš.
Obráceně to drží akorát leváci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Pokud nejsi levačka, tak mě napadá jen to, že Tě to tak naučili rodiče a nebo také používali nůž ke krájení v levé ruce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klob1

Patří to zásadám slušnosti. Bere se v potaz, že běžně člověk by měl být pravorukým. Je to tím, jaká strana mozku člověka pracuje. Dříve se lidé předělávali z revorukých na pravorujké chyba! Snižovalo to inteligenci. Dnes se na to nedá jaký je člověk, ale zásady zůstaly. Jinak mamka, je obou ruká.
Ono to je také na tom, v které ruce máte větší sílu a s tou právě člověk více pracuje ohledně zátěže a šikovnosti.
Takže k tvé otázce, v pravé mají větší sílu, tak nůž, je to jako s tou lžící. Nebo při psaní rukou. Nebo jako u řízení vozidla. Jinak pokud by ti vyhovovalo, jíst opačně, tak proč si dělat násilí, že?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Historicky byl v pravé ruce meč a v levé ruce štít, kterým jsme si chránili srdce. Pravá ruka je akční, podáváme si pravačky, tím říkáme, že nemáme v ruce meč a máme dobré úmysly. Analogicky by se dalo soudit, proč držíme nůž v pravé ruce, protože si tak připravíme potravu a levou ruku, která je blíž srdci, si toto sousto vložíme do úst s příjemnými pocity. Můžete tomu věřit, nebo ne. Ale kdyby to někdo trochu obsáhleji popsal, možná, se to ujme.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
iceT

Omlouvám se nedostatečnou větu:.Nám pravákům se to zdá nenormální obráceně.

mám kamarádku,která je levačka,příbor drží klasicky -nůž v pravé ruce,ale v momentě ,kdy má něco nakrájet normálním kuchyňským nožem,drží ho v levé ruce.

před 3644 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek