Lorgan

Proč větší množství alkoholu způsobuje ztvracení

Prosím, napište mi trochu podrobněji. A nepiště mi prosím, že sio to máím najít na googlu, protože jediné, co mi to najde je fůra odkazů na to, že alkohol zvracení způsobuje a nikde není žádné vysvětlení proč.

Nejlepší odpověď
annas

Souvislsot s trávením alkoholu v těle. U každého je to jinak, záleží na tom, zda někdo pije pravidelně nebo jednorázově, jaké vypije množství, zda pije nalačno atd.

"Alkohol se přímo vstřebává žaludkem, a tak nadměrné pití může vést k podráždění žaludečních stěn a nutkání ke zvracení.

Konzumace alkoholu v nadměrném množství podporuje tvorbu kyseliny solné uvnitř žaludku. Pokud se v žaludku nahromadí kyseliny solné příliš, tělo může reagovat zvracením a daylší příznaky. .
Hlavním zdrojem energie uložené v těle je glykogen. Alkohol odbourává glykogen v játrech a vylučuje jej z těla v podobě moči.
Při odbourávání alkoholu v játrech se produkuje toxická látka označovaná jako acetaldehyd. Ten musí být zase odbourán pomocí enzymu, který se označuje jako tripeptid glutation. Pokud člověk alkoholu zkonzumuje více než dokáží játra zpracovat, začne se v těle hromadit acetaldehyd, dokud jej játra neodbourají. Tento stav může způsobit bolesti hlavy a nutkání ke zvracení. "
atd.
http://www.na­pivosrozumem.cz/al­kohol-a-lidske-telo/kocovina­.html#passed

Další odpovědi
gecco

Protože alkohol je pro organismus jedovatý a tělo se jedu v trávicí soustavě zbavuje – zvracením (aby se dále do trávicí soustavy obsah žaludku nedostal), průjmem (aby jed rychle tělo ´opustil´)…
Kromě toho může alkohol podráždit žaludek, výsledkem je opět vyvržení jeho obsahu.
😉

briketka10

Prosím Vás Vy máte s alkoholem potíže ??
podrobnou odpoveď Vám dá pouze odborný
doktor.
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/59288
Doplňuji:
A ano na Googlu je spousta odkazů, ale my z nich
všichni čerpáme a nejsme doktoři ani " alkoholici " .

anonym

Musíš se nejdřív umět zeptat, myslím to s tím googlováním, je to skoro na konci článku, ale nic se nestane, když si to přečteš celý
http://xman.id­nes.cz/co-se-deje-s-vasim-telem-pri-kocovine-d7o-/xman-styl.aspx?c=A121227­_140423_xman-styl_fro

Emefej

Z pohledu biochemie jde o poměrně složitý proces. Podrobnosti ve zdroji.

Zdroj: http://www.ve­da.muni.cz/vi­te/4226-biochemie-kocoviny-aneb-proc-je-nam-po-piti-spatne#.VSzu8ZN9XWc

lexx

přirozená obrana organismu před otravou

anonym

Já teda kdybych vypil cokoliv ,tak nikdy nebleju.natož zvracet.