Frogman

Proč věkem vlasy tmavnou?

Když jsem byl mladší, vlasy jsem měl světlé, ale už je mám trochu tmavší, proč?

Nejlepší odpověď
annas

Světlé vlasy věkem tmavnou. Vím, že už jsem jednou na tento dotaz odpovídala, ale nemůžu najít. Nevadí.

Odborníci na péči o vlasy se shodují,, že přirozeně plavé vlasy bývají vetšinou velmi jemné, a proto jsou náchylnější k poškození vlivem slunečního záření, mořské nebo chlorované vody, chladného či horkého vzduchu apod..

Podle http://www.sar­kaafra.estran­ky.cz/clanky/blond-vlasy/neco-o-blond-vlasech.html

U žen půobí na tmavnutí vlasů i další vlivy.

Další odpovědi
anonym

Já se zaobíral otázkou, proč mi vlasy světlají ve starším věku a našel jsem odpověď : Proč vlasy šediví

Barva vlasů je ovlivňována pigmentem melaninem, který se nachází ve vlasové kúře. Šedivění vlasů je způsobeno právě ztrátou melaninu z vlasové kúry, konkrétně poklesem jeho produkce ve vlasové papile. Pokud se produkce melaninu ukončí zcela, je vlas bílý. Šedé vlasy obsahují stále ještě malé množství melaninu rozptýleného po celé délce.
Dva druhy melaninu

eumelanin – pohlcuje více světla a vytváří hnědé až černé odstíny barvy vlasů (čím více eumelaninu ve vlasech, tím tmavší odstín a sytější barva)
feomelanin – světlo více odráží a vytváří žlutoblonďaté, zrzavé až červené odstíny barvy vlasů. Ve vlasech jsou obsaženy oba druhy, a kombinace jejich množství a způsob rozložení jsou právě ony klíčové faktory rozhodující o výsledné barvě vlasů.

Zdroj: http://vlasy.zdra­ve.cz/proc-nam-sedivi-vlasy/