dj.david1234

Proč ve výtahu není tlačítko stop?

V každým starším výtahu (který znám já) bylo červené tlačítko ,,stop´´
Proč se tyto tlačítka nedávají do nových výtahů?
Stop ani nouzový stop tam nenajdete proč? ☹
(Hlavně, že v nich je telefon. :D )
Jeden nouzový vypínač výtahu je u hlavního vchodu, kdyby hořelo.

Doplňuji:
Ve vytáhu jsou pouze tato tlačítka jízda (0 až 7), Telefon, zvonek a otevření dveří – toť vše

Odpovědi
huxa

Není tam třeba žluté tlačítko? Určitě tam nějaké takové bude, třeba u toho telefonu.

Bedy

Zkuste dát ruku dvaře při jízdě. Výtah by se měl zastavit. Aspoň to je tak u nových výtahů, co se dávají do paneláků.

flekl

To je taková kravina, že tam to tlačítko není, málem se mě tam uškrtil pes. Vodítko zůstalo na chodbě a výtah se rozjel, Kdyby se to vodítko naštěstí nepřetrhlo, tak bylo po psu. Třebas by se i rozmačkal. Ale zřejmě na nějakém psu nezáleží, hlavně když tam není znásilněná ženská, to by byl průšvih.
Ono ale stačí omylem zmačknout jiné patro a musíte tam jet, ať chcete, nebo ne.

cochee

Nejsem výtahář, ale výtah by měl jít zastavit otevřením vnitřních dveří. Pokud je není možno otevřít, asi není důvod mít možnost výtah zastavit.

dj.david1234

Bedy: Jsou tam dvoje dveře – Jedny z venku a druhý uvnitř výtahu (jezdí s výtahem) Není kam dát ruce..