Pruzkumnik

Proč ve filmu Vesničko má středisková neteče voda ze sprchy, ale záchod splachuje?

viz scéna v paneláku na síldišti

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

https://youtu­.be/gZgQLKHVNvk?t=1m1s
Dle mého názoru je vysvětlení jendoduché a není třeba v tom hledat chybu.
Stoupačky dřívějších staveb mají uzávěr pro teplou a studenou vodu, které jsou rozvedeny na jedné straně do kuchyně a na druhé do koupelny. Ten uzávěr je uzavřený a proto sprcha neteče.

Ovšem nádobka wc má přívod ze spodu a trubka s přívodem je přímo na trubce stoupačky. Pak je teprve kohout k wc a následně hadičkou spojeno k nádržce.

Vím to, protože dříve se u nás dávali vodoměry právě za ten uzávěr s teplou a studenou vodou a záchod se jen zaslepil a napojil za vodoměr. Jeden vykuk z domu si na zaslepené místo napojil pračku :D

Další odpovědi
Drap

Chybička se zkrátka někdy vloudí.

Kepler

WC je obyčejně vybaveno splachovací nádrží a zůstala v něm zásoba vody.