Complex

Proč se ve školách neučí, co je smyslem života namísto biflování spousty nepotřebných věcí?

Nejlepší odpověď
Kepler

Co je smyslem života pořádně nikdo neví, ale někteří si jej dokážou nalézt. Smyslem vzdělávání je naučit se vše, co se mu později bude nebo může hodit a teprve potom se vzdělávat odborně. Jak to tak sleduju, ani někteří studenti těsně před maturitou ještě neví, kam by se měli vrtnout.

Další odpovědi
Drap

Problém neni tak jednoduchý. Kdo z nás dokáže určit, co nebudeš nikdy potřebovat? Záleží na tom, jak je nastaven celý školský systém

xxx3

Jasně, mohli by tam žákům prostě a jednoduše sdělit: 42

Dochy

Protože smysl života víceméně nikdo nezná.

Kryšpín

Během krátké doby to již bude lepší, BIS provede doporučení, změny a vše se zlepší

Roman71

Úkolem školy je poskytnout žákům látku pro všeobecné vzdělání. Nikdo z učitelů netuší, pro co má žák vlohy, pokud se mu nějaký čas osobně nevěnuje. To ale ve většině případů přesahuje rámec běžné výuky.
A mimochodem, ti, kdo hledají smysl života, ho najdou.. Důležité je hledat a nenechat se šálit radami „moudrých tohoto světa“ 🙂

orestez

Školy by si měli postavit sami učitelé, pokud chtějí učit jiné. A nezaměstnávat kvůli tomu unavené dělníkovy ruce. Každá škola by měla být postavena z roští. Jednou za rok ji spálit a postavit znovu. Žáci by se aspoň naučili něco praktického, než vystřihovat papír nebo lepit hrnky. Škola starší 40 let by měla být zbourána. Stejně se tam jenom vaří. A děcka se tam prd naučí. A zvonek na chodbě jim diktuje, na co si mají zvykat.
Čest některým soukromým školám.