Jan Kunčar

Proč ve filmu Nejistá sezóna vůbec nehraje Pavel Vonduška? Patřil přece do souboru DJC.

Snad v jedné scéně – ukázka ze hry Cimrman v říši hudby – sedí u klavíru a hraje, ale je to záběr z dálky, takže by to klidně mohl být někdo jiný.

Odpovědi
CzechMirco

Pavel Vondruška v tom filmu nehrál. Podle Miloně Čepelky a Petra Bruknera ( https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Cmf0T2Xp3L8 ) nejdřív Pavel Vondruška velmi stál o to, aby ve filmu hrál jeho bratr Miloš, což si neprosadil. A pak se hodně urazil, když se jeho postava měla jmenovat Vrzal, vzhledem k tomu, že on byl skutečně výborný muzikolog a dirigent činohry Národního divadla (v tom filmu mají všechny postavy pozměněná jména).

marci1

Pavel Vondruška je původním povoláním dirigent. Do souboru patřil, ale ve filmu Nejistá sezóna opravdu nehrál. Možná nebyl obsazen pro žádnou roli. 🙂