Standaa

Proč ve filmech postřelení při zásahu jen zakřičí „Jau“ a pak jakoby nic? Odpovídá to realitě,?

Když se uhodím do holeně nebo si ukopnu malíček, mále bych se bolestí zbláznil, ale ve filmech, vždycky když to někdo schytá a rychle krvácí (má pár minut do konce), má čas si s kámošema povídat o životě, dělat vtípky atd. Proč neřvou bolestí? Copak zásah kulky tolik nebolí?
Doplňuji:
gecco: Můžem to vyzkoušet, kde mám tu zbraň?

Odpovědi
gecco

Ještě jsem postřelenej nebyl – takže přesně ti to neřeknu…
😉
Ale ber to tak, že jde o představu režiséra nebo scénáristy, jsou i podivnější scény…
;-D
Doplňuji:
Kdyby bylo potřeba, nebyl by problém zbraň získat…
😉

Reezo

Jde o to, že pokud bojuješ o svůj život tak srdce napumpuje moře adrenalinu do těla. Dokud budeš pod vlivem adrenalinu, tak tě nebude moc zajímat to, že jsi byl postřelen. Je docela reálné, že pod vlivem adrenalinu nebudeš cítit ani bolest. Takže pokud tvůj mozek nebude kriticky poškozen, tak furt dává rozkazy co má tělo dělat i když je třeba poškozený srdce. Díky adrenalinu jste schopný fungovat i chvíli bez srdce jelikož je tělo napumpovaný vzduchem a adrenalinem.

Ovšem pokud je to mimo boj kde není adrenalin, tak by dost pociťovali bolest. Už je jen otázka jak dobře dotyčný člověk snáší bolest.

Každopádně vůbec nevěř filmům. Hodně věcí jsou naprosté nesmysli co tam ukazují.

lexx

Hladký průstřel měkké tkáně údajně v první fází vůbec bolestivý není, samopalový projektil prosviští rychlosti caa 800m/s…

led

Zásah guľkou býva rozdielný, niekedy ho ani nezaregistrujete, až zistíte, že vám tečie krv, prípadne vám to iní prezradia, alebo vám čosi prekáža v chôdzi a začína vás bolieť noha (v prípade zásahu do nohy) a niekedy aj pri malej ranke skučíte a zvíjate sa od bolesti. A niekedy rovno upadnete do bezvedomia a necítite nič, až potom. Záleží od miesta zásahu, okolností a vášho množstva adrenalínu v danej situácii. Je to to isté ako keď sa porežete, alebo pichnete, čo určite väčšina z vás pozná z vlastnej skúsenosti.
Nemusíte to skúšať, píšem to z vlastnej skúsenosti z môjho na zážitky bohatého života.
filmové zásahy sú trochu inej kategórie, tam reakcia postavy závisí od pohľadu režiséra a scénaristu, nie od reality. Len tak mohol hrdina filmu, napríklad Rambo, prežiť desiatky smrteľných zásahov a zvíťaziť na nepriateľmi. Ak by to tak nebolo, kto by už na hraný film opisujúci realitu reálne vládal pozerať, pokiaľ by nešlo o dokumentárny fil­m.

iceT

Proč ve filmech při honičkách vždy všichni běží nahoru,kde logicky není žádná úniková cesta,místo aby běželi dolů?
Odpověď na tohle i na tvou otázku zní:mají to ve scénáři.

Petr Piskač

Tuto otázku si také rád a často kladu :)