dust8

Proč vám někdy lezli rodiče na nervy v pubertě, či jindy?

Odpovědi
Viktorie II.

To se dědí z generace na generaci.

Pepa25

Protože je to normální. Každé dítě se potřebuje vymezit vůči svým rodičům (i když třeba později zjistí, že s nimi v mnohém souhlasí a dokonce přebírá jejich vzorce chování). Puberta je právě ten typický věk. Znám ale také člověka, který začal velký konflikt s rodiči už skoro ve čtyřiceti, ale zřejmě proto, že se nevymezil a do určité míry neodstřihl už dříve.

Drap

Nikdy jsem neměl s rodiči žádné velké rozepře. Samozřejmě některé věci se mi v dětství a v pubertě třeba nelíbily, ale dnes bych to řešil stejně.