kuřecí

Proč vajíčka sežerou?

Mám zebřičky. Měli 3 vajíčka. Asi pred tejdnem je nakladla aod tý doby nanich sedí a se samečkem se pořád střídají. jenže jsem dneska přišla ze školy a už tam měla jen jedno vajíčko.Tak jsem ho vyndala a posvítila sem na něj baterkou abych věděla co je uvnitř a viděla jsem tam nějaký červený žilky a něco jako červenou skvrnu uprostřed a kolem ní takový něco jako narůžovělý žloudek. Co to bylo??? a Proč ty vajíčka sežrali???
Doplňuji:
Vápníku mají dostatek, nejenže mají sépoivou kost, ale i písek!!!

Nejlepší odpověď
anonym

Běžně to pernatí dělají, když mají nedostatek vápníku. Takže se podívej na krmivo, které mají zebřičky k dispozici. Jinak je to v přírodě zařízeno tak, že většinou v první řadě přijdou k likvidaci neoplodněná nebo zastydlá vejce. Podle toho, co jsi viděla prosvícením, je možné, že toto vajíčko je jako jediné v pořádku. Počkej, co bude dál.
Doplňuji:
V tom případě prostě zebřičky vajíčka likvidují, protože vyvést mladé nechtějí. Je tu opravdu prvořadá otázka, zda jsou vajíčka oplodněná a v pořádku. Příroda je moudrá a v převážně většině případů sama zabrání, aby na svět přišlo nezdravé nebo vadné stvoření.
Spíše ale sázím na to, že vajíčka byla opravdu neoplodněná.

Další odpovědi
Funna

to cos viděla vypadá jako zárodek nového ptáčka…ale kde se ztratila ta další vajíčka netuším…