JájsemRaibek

Proč vadí bateriovým článkům na ponorce zaplavení vodou?

Nevím jak ty baterie vypadají, ale snad to nejsou otevřené nádoby s kyselinou, ale něco jak autobaterie, ale ve větším provedení. Proč jim vadí zatopení mořskou vodou?
Jasně je slaná, ale to je nějaký problém?

Nejlepší odpověď
gecco

Jakmile se dostala slaná voda ke kyselině sírové, vznikal síran sodný a chlorovodík, který se dále rozkládal na vodík a chlor…
😉
No jo – neuměli ty baterie dostatečně utěsnit…
😉

Další odpovědi
mosoj

Tak určitě takové akumulátory se neutěsňovaly kvůli vývinu plynů hlavně při nabíjení, ale určitě nejvíce vadil zkrat a následné zničení akumulátorů.
Dnes ani ty bezúdržbové nejsou hermeticky utěsněny.
Doplňuji:
Nejedná se a nikdy nejednalo o baterie.

cochee

mosoj: na ponorky se dávají jednotlivé články, nejsou sdruženy do baterií, aby dávaly nějaké rozumně vyšší napětí, třeba 12 V?

gecco

Von Mosoj asi myslel dělostřelecké…
;-DD