Proč v USA nemají hrady a zámky?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Protože tam neměli středověk.

Další odpovědi
annas

V USA mají hrady., i když jiného charakteru než v Evropě.

Nejsou to pevnosti, ale spíš archetektonické objekty. V Evropě to byly pevnosti, které vznikaly v době středověku, v době vlády králů. . Když se USA kolonizovaly, byly tyto pevnosti již zastaralé, navíc USA neměly krále.

Vkládám odkaz na seznam hradů a zámků ve Spojených státech . Většinu z nich nelze popsat jako skutečné hrady. Jsou to především venkovské domy nebo jiné druhy budov postavených později, , jimž stavitelé daly vzhled hradu. Byly obvykle navrženy v gotickém obnovém stylu, románském obrození , skotském stylu atd.

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Lis­t_of_castles_in_the_­United_States

arygnoc

asi z toho istého dovodu, prečo v čechách nenájdete pueblo.

iný kraj, iná história.

:-Q

Quimby

Protože v době, kdy bylo dokončeno osidlování USA, tak byly hrady už k ničemu.
Většina zámku jsou přestavěné hrady, takže proto tam nejsou.

led

Pretože „Harymu“ Jelínkovi sa nepodarilo po predaji Karlštejn previezť na územie USA.
Ale niektorým sa to podarilo aspoň postavením napodobenin hradov a zámkov.
Za „americký hrad“ by sme mohli považovať pueblá v Mezoamerike, buď postavené z hliny, alebo vytesané v skalách. Svojou konštrukciou a nedobitnosťou naozaj pripomínali hrady – pevnosti.
Novoveké zámky, čo iné sú paláce španielských zbohatlíkov, dobyvateľov, či filmových hviezd a kapitánov priemyslu, či veľkých bánk. Oni síce tomu hovoria chata, domček, vila, ale svojim komfortom, veľkosťou i charakterom sú to vlastne novodobé zámky.

anonym

Protože v Americe žili jen indiáni a ti ke svému životu nepotřebovali žádné pevnosti.Když se tam začali stěhovat přistěhovalci, tak ti přece nepotřebovali stavět hrady a zámky, každý chtěl půdu a farmařit.
Čili hrady a zámky jsou přežitek středověku a jak píše – Děda Louda – v Americe neměli středověk.

anonym

Probůh,česílko,ty nevíš jak je dlouho USA?jak ty hrady tam někdo mohl za tu krátkou dobu postavit¨?

Mayové a Aztékové tam udělali dost..

arygnoc

Děda Louda

kupodivu i v amerikách bol >stredovek<, ale iný, ako ho poznáme v európe.
jedná sa o obdobie od prechodu od lovu k aktívnemu pestovaniu kukurice.
našťastie na indiánov sa vykašlal kristus, takže nezažili inkvizičný európsky stredovek, vraždiť v mene boha/viery ich naučil až biely muž.

:-Q