terkakik

Proč v sudetách žili Němci, když mohly žít v Německu?

Nejlepší odpověď
klumprt

Ve středověku osidlovali pohraničí, dokonce snad na přání českého krále. (Podrobnosti → google) No a po pár stovkách let se tu samozřejmě cítili jako doma. Zvlášť když za Habsburků (i před nimi) se tu úředně mluvilo 400 let německy.

Další odpovědi
anonym

Narodili se v Sudetách – proč by tam i nežili???
Dneska žije ne severu Čech a Moravy menšina Poláků, například – proč je nepošleš do Polska?
;-D

Agneta

To je v Česku tradice : DDD :

Nejdřív se pozvou pracovití lidé, a později(za 800 let), když postaví města jako Karlovy Vary, Ústí, Liberec, Jihlavu, Krnov, půl Plzně, půl Brna atd., – jsou z Česka vyhozeni, odesláni do Německa s max. 20 kg majetku na osobu.

(To bylo to dosud nejpitomější, co v historii vůbec Česko provedlo)

Bro

Upřímně si nemyslím, že odsunutí Sudetských Němců byl nejpitomější krok. Přeci jen oni předtím vyhnali Čechy z pohraničí. Na začátku války se spousta Čechů musela z pohraničí (z vlastní země!) odsunout více ke středu státu, aby si zachránili život. Myslím, že větší nespravedlnost panovala vůči Čechům, než Němcům. Znám toho spoustu i z vyprávění lidí, co dobu zažili a v pohraničí se narodili. Navíc většina Němců, čili ne všichni, hodně rychle zapomněli na Českou národnost. Kdybys v té době byla, zajisté bys teď mluvila jinak ;)

Agneta

klumprt >>> „se tu cítili jako doma“ a „se tu úředně mluvilo“(se lidí netýkalo, ale jen šlechty) === je poněkud diskriminující…tak­hle nad tím „mávnout rukou“ fakt nejde.
To už si raději udělej nějakou „cimrmanovskou“ legraci…:DDD