Andre5000

Proč v současnosti hodně mužů plešatí v mnohem mladším věku než tomu bylo dříve?

Dříve byla „holá“ hlava „výsadou“ starců, dnes muži plešatí už i ve dvaceti letech. Nevěřím, že se jedná pouze o dědičnost.

Nejlepší odpověď
arygnoc

je to spôsobené používaním rôznych hormónov v potravinárskych a poľnohospodárskych technológiách.
Množstvo estrogénov v potravinách sa zvýšilo až 100násobne.
Má to vplyv nie iba na plešatenie mužov, ale i na ich potenciu a počet zdravých spermií (pokles až o 70% oproti stavu spred 30 rokov a to i umladých mužov).

O tomto probléme sa moc nehovorí, hoci vedecké kruhy (a úplne výnimočne i politické kruhy) sa ním intenzívne zaoberajú.

Hormóny používané v zootechnike sú i v pôde a to je najväčší problem – ako ich dostať z potravinového reťazca (napr. DDT sa v potravinovom raťazci ešte stále vyskytuje, hoci sa prestalo používať v rozmedzí 60. – 80. rokov 20. storočia).

Nejedná sa iba o dedičnosť.
Jedná sa najmä o chamtivosť, lebo hormónmi za zvyšovala živočíšna produkcia (urýchlený rast dobytka a hydiny [drůbeže]) a tým pádom aj zisky.
Až varovanie lekárov a biológov o prudkom znížení vitality mužských spermií spustilo postupné obmedzovanie hormónov v živočíšnej výrobe (resp. ich selekciu), hoci sa stále používajú v sofistikova­nejších metódach (ich spektrum je presnejšie cielené, používajú sa iba v účinných dávkach [nie v nadmerných] a pod.)

Skrátka, blbosť civilizácie. A ako som spomínal, chamtivosť.

Další odpovědi
nonnel

To je evoluce a vliv kyselých dešťů.

klob1

ahoj ,byli u rakeťáků..dě­lostřelců také..
Tak jistě doba,kde je moc stresu,umělá strava, a žije se jinak jiný život.
Prý na to je dobrý slepičák,ten táhne,ale kde sehnat?Když je stále moc volů…