setapouch

Proc v Praze jezdi policiste ve trech?

Jit pesky je clovek temer nevidi, ale v aute jezdi hned tri. Proc nemuzou alespon nekteri udelat dvojici a hlidkovat v ulicich pesky?

Nejlepší odpověď
anonym

pěšky chodí jen MP, ale jen když dojde palivo 🙂

mravenec: inspiroval jsem se v „zásahovce“ členů hlídacích agentur. i těch 200 metrů ke kontrolnímu stanovišti jezdí autem a když šli jednou pěšky, tak jsem si všiml, že měli píchlou gumu u auta a jelikož to není sranda vyměnit kolo, tak čekali na servis 😁

Další odpovědi
Rommart

Jeden umí číst a psát, druhý zná cestu tam i zpět na stanici a ten třetí je jejich nadřízený.

gecco

To je dotaz spíše na jejich nadřízené, ne?
😉
Osobně potkávám policajty (PČR i MP) spíše po dvou a dost často i pěší hlídky…

Mravenec

je to jednoduchý, záleží na akci, co mají za úkol. PČR pěšky běžně nechodí, to dělá MP…

Protože PČR okrskáři nejsou. 😁

A MP dělá i pěší dvojky. 😉 Ale z nezušenýma, začátečníkama většinou.

rrihamirek1 – Teď se ozval mistr!!!

boreczech – Než začneš určovat, něco zjisti. 😁 Strážník si vybírá, jestli chce poklidně šlapat, nebo jezdit tísňovou linku..

rrihamirek1

prtozese nudi

klumprt

Jeden může být lichý, nebo nováček, kterého neradno pouštět někam samotného a ve dvojici by nebyl ještě plnohodnotným parťákem.
Diskutabilní je, jestli je lepší pěší hlídka nebo motorizovaná. V běžných ulicích města, kde se toho až tolik neděje, stačí občas projet autem a na pokyn z vysílačky může být auto během pár sekund minut o několik bloků dál, kde se zrovna něco děje.
Zato například na nádraží, nebo na Václaváku, nebo u velkých stanic metra, kde jsou davy chodců a spoustu všelijakých kapsářů, dealerů a podobné verbeže, by byla lepší asi pěší hlídka, nebo pěší policisté v civilu (kteří tam někdy taky bývají, ale občan o nich neví).

lexx

jeden umí číst, druhý psát a třetí telefonovat

Mravenec

Boreczech – Tak já myslím že hlídací agentury jsou velký rozdíl, ty sedí na zadní části těla a nudí se. 😁

setapouch

Strážníky (MP) vídám často, to ano. Ale policisty (PČR) dál než pár kroků od auta, to ani nepamatuju

Mravenec

Samozřejmě, jak říkám, PČR běžně nechodí pěšky.