MichaelOffic

Proč v nahrávce klavíru přes mikrofon slyším klepání a „zasyčení“ do prázdna,ale přitom je naživo neslyšíme?

Nahraval jsem telefonem klavíru do záznamu zvuku a v nahrávce slyším klapání kláves a slabé „zasyčení“ po stisku klávesy, ale přitom při živém poslechu tam tyto zvuky nejsou. Není nějaký vedlejší efekt, se kterým si mikrofon(y) nedokážou poradit a vzniknou tyto doprovodné efekty?

Odpovědi
Justin1

Možná záleží na tom, kde se nahrávající telefon nacházel. Pokud ležel na klavíru nebo byl hodně blízko u kláves, mohl zachytit i ty nehudební zvuky, které by posluchač vzdálený několik metrů od klavíru neslyšel. Taky jsem zkoušel nahrávat svoje hraní na elektronické piano (telefonem položeným na pianě) a v nahrávce jsem slyšel i svoje funění.

rrihamirek1

A nemate doma hada? 😁